22-12-201815:11

Напередодні Нового року полтавцям розповідали про проект «Я МАЮ ПРАВО!»

Напередодні Нового року в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»  команда юстиції Полтавщини влаштувала правове інформування для різних категорій населення. Про останні законодавчі ініціативи та інформаційні кампанії Міністерства юстиції України розповідали різним категоріям громадян. Інформаційно-правові загони завітали до лікарень, військових частин, ЦНАПів, вишів та шкіл.  Полтавцям розповідали про Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який  передбачає організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству. Наголошували, що  держава гарантує безоплатну соціальну, медичну, психологічну, правову допомогу та тимчасовий притулок. Постраждалі мають право на конфіденційність, своєчасне отримання інформації про остаточні рішення суду та процесуальні рішення, уважне га гуманне ставлення, відшкодування кривдниками матеріальних збитків та шкоди. Надання допомоги постраждалим не залежить від їх звернення до поліції чи суду.  Звичаї, релігійні переконання, традиції не є підставою для звільнення кривдника від відповідальності. Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» передбачає і спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству.

Студентам та школярам говорили про булінг та відповідальність за цькування однолітків. Наголошували, що Верховна Рада України ухвалила в другому читанні Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу». Він передбачає посилення відповідальності за випадки вчинення та приховування булінгу, в тому числі розширено можливі види адміністративних стягнень, які застосовуватимуться.

Крім того юристи наголошували, що за первинною правовою допомогою громадяни можуть звернутися до громадської приймальні, що функціонує при ГТУЮ у Полтавській області. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги надають  юридичну консультацію та правовий захист. Зателефонувавши до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800)213-103, цілодобово та безкоштовно в межах України, також отримаєте фахову юридичну консультацію.