28-08-201817:48

Працівники черкаської юстиції розповіли дітям, як захиститися від агресії однолітків

Інтерактивну гру «Скажи булінгу НІ» провели працівники Головного територіального управління юстиції області у Черкаському дитячому санаторії «Сосновий Бір».

Завданням учасників було проаналізувати ситуативні історії з життя дітей, які вже зіткнулися з проблемою насилля з боку однолітків, та визначити алгоритм дій у таких випадках: повідомити батьків, вчителів, адміністрацію школи, звернутися до психолога тощо.

Явище булінгу особливо поширене в школах, тож перед початком навчального року працівники юстиції провели цілий ряд заходів з дітьми.

«За результатами дослідження Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, кожна четверта дитина (24%) зазнала булінгу з боку однокласників, а 67% – пережили прояви такого насильства», – зазначив начальник Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Олександр Свіренюк.

Він також наголосив, що психологічні травми у дітей нерідко залишаються на все життя, тому так важливо і батькам, і вчителям приділяти особливу увагу попередженню булінгу та миттєво реагувати на його прояви. При цьому, як зазначають фахівці, психологічної допомоги потребує не лише жертва, а й агресор, поведінка якого може свідчити про серйозні емоційні проблеми і травми.