06-08-201817:51

У Херсоні відкрили десятий «Open Space»

Новий центр європейського зразка з надання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану «Open Space» знаходиться у приміщенні Херсонського міського відділу ДРАЦС. Перший подібний центр відкрили у листопаді 2017 року у Дарницькому відділі ДРАЦС м. Київ. Зараз подібні центри вже працюють в Одесі, Львові, Кропивницькому, Сумах, Миколаєві, Хмельницькому та Рівному.

У «Open Space» громадяни зможуть без жодних черг отримати весь спектр послуг, які надають відділи ДРАЦС: отримання свідоцтва про народження, шлюб чи його розірвання, свідоцтва про зміну імені, повторні свідоцтва та витяги з Державного реєстру актів цивільного стану.

Для сплати послуг більше не варто шукати відділення банку. Все можна зробити за допомогою платіжних терміналів.

У Херсонському центрі з надання послуг ДРАЦС обладнаний дитячий куточок Юстимчика, ведуться роботи зі спрощення доступу до Центру людей із особливими потребами.

Начальник Управління державної реєстрації актів цивільного стану Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України Ірина Дубиківська разом із керівником Херсонської юстиції Костянтином Хутковським 6 серпня урочисто перерізали стрічку та відкрили новий, ювілейний, Open Space.

«Уже 9 подібних центрів відкрито по всій країні. Тепер настала черга Херсона. Ми приділяємо цьому особливу увагу, бо ваше місто знаходиться поруч із окупованим Кримом. Загалом, до кінця року планується, що в Україні запрацюють 25 подібних центрів»,– зазначила Ірина Дубиківська.

Першими скористались послугами європейського центру стала пара Андрій та Анастасія. Вони подали заяву на реєстрацію шлюбу.

Ірина Дубиківська також скористалась послугами херсонського Open Space і отримала копію свідоцтва про реєстрацію шлюбу.

«Чому відкриття Open Space дуже важливе саме для Херсона? Бо саме ми найбільше обслуговуємо наших громадян із окупованого Криму. Лише з початку року послугами ДРАЦС нашої області скористались більше 5,5 тисяч кримчан. Також жителі окупованого півострова уклали в Херсоні 81 «шлюб за добу», – зазначив керівник Херсонської юстиції Костянтин Хутковський.

Після урочистостей Ірина Дубиківська взяла участь у семінарі-тренінгу для працівників відділів ДРАЦС Херсонської та Миколаївської юстиції.

Представники головних територіальних управлінь юстиції двох південних областей обговорили план-концепцію створення типового «Open Space» задля того, щоб такі центри дуже скоро запрацювали у всіх регіонах країни на базі діючих відділів ДРАЦС.