06-06-201914:38

В Одесі завершився дитячий кінофестиваль «Стоп булінг»

В Одесі завершився перший в Україні фестиваль дитячого живого кіно «Стоп булінг».

Дитячий кінофестиваль - спільний проєкт Головного територіального управління юстиції в Одеській області, Одеської обласної державної адміністрації, кінолабораторії «EIZENLAB» та Одеської кіностудії.

Школярі м. Одеси та області у віці від 8 до 18 років протягом 3 місяців знімали власні фільми, в яких виступили сценаристами, режисерами та акторами, зі своїми поглядами на проблему булінгу та шляхами її вирішення.

«Ідея проведення дитячого кінофестивалю полягала у тому, щоб за допомогою фільмів надати дітям можливість відтворити своє бачення тих проблем суспільства, які  виникають. Однією з таких проблем, яку Міністерство юстиції порушило минуло літа, є булінг. Тому ми вирішили обрати саме таку тему кінофестивалю», - зазначив очільник юстиції Одещини Руслан Сауляк.

Основна мета фестивалю «Стоп булінг»  – закликати школярів бути людяними, толерантними один до одного, допомагати у складних ситуаціях та не проходити повз цієї проблеми.

До фінального етапу конкурсу дійшли 4 команди, роботи яких і були представлені на Одеській кіностудії та нагороджені призами і кубками.

За результатами оцінок журі у номінації «Найкращий фільм» перемогу здобула команда «Покоління Z» з м. Кілія.

У номінації «Кращий сценарій» перемогла команда «No discrimination» з м. Арциз.

У номінації «Кращий режисер» переміг представник команди «Подивись на оборот» з м. Одеса.

У номінаціях «Кращий актор» та «Краща актриса» – представники команди «Трите» (талановиті, творчі, толерантні) з с. Лиманське Ренійського району.

«У кожному фільмі спостерігалися дуже зворушливі моменти. Я побачила, на скільки в нас розумні та талановиті діти. Я здивована, що у такому віці вони можуть розмірковувати так глибоко», - зауважила член журі, заслужена артистка України, учасниця комік-трупи «Маски» Наталія Бузько.

«Визначення і нагородження переможців - це такий проміжний етап. Ми вже бачимо цей позитивний досвід даного кінофестивалю, тому будемо пропонувати Мін’юсту масштабувати цей досвід у межах всієї України», - зауважив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин.