05-09-201818:08

Юстимчик і Юстинка провели урок «Я МАЮ ПРАВО» для школярів херсонської гімназії

Фахівці херсонської юстиції продовжують знайомити дітей з їхніми правами. У межах всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО» до учнів 3 та 4 класу Херсонської гімназії №20 у гості завітали Юстимчик із Юстинкою.

Вони розповіли дітлахам про Конституцію, про державні символи, про всеукраїнський проект Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО». А після в ігровій формі та за допомогою розмальовок на правову тематику розповіли малечі про їхні права та обов'язки, а також про те,  як ці права захищати.

Виявляється, що у відомих дитячих казках також присутня тема прав дитини. Разом із фахівцями юстиції дітлахи намагались відгадати, які саме. Наприклад, у «Попелюшці» зла мачуха порушувала право на відпочинок та турботу, а у казці «Гидке каченя» - порушено право дитини «бути як не всі».

Також, завдяки фахівцям херсонської юстиції, малюки та вихователі дізнались про булінг та його види.

Наприкінці зустрічі дітлахи вивчили віршик Юстимчика про «Я МАЮ ПРАВО», а спеціалісти херсонської юстиції роздали інформаційні буклети.

«Правосвідомість треба закладати змалечку. Діткам у доступній формі треба пояснювати, які вони мають права та як можуть їх захищати. Саме на це і спрямований наш проект «Херсонська юстиція дітям». Юстимчик разом із нашими фахівцями продовжує свою роботу в дитячих садочках і школах. І все заради того, аби наші діти зростали свідомими громадянами», - зазначив керівник херсонської юстиції Костянтин Хутковський.