03-06-201910:43

Юстиція Полтавщини долучилася до святкування Міжнародного дня захисту дітей

1 червня 2019 року у Полтаві в рамках святкування Міжнародного дня захисту дітей  відбулося загальноміське родинне свято «Щаслива дитина – квітуча країна».

Взяла участь у святкуванні і команда Юстиції Полтавщини. Правники облаштували інформаційний майданчик, де  дітям розповіли про їхні права та обов’язки,  складали разом з ними пазли на правову тематику.  

Фахівці наголосили, що всі діти на території нашої держави, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного, етнічного або соціального походження, майнового стану, стану здоров’я або будь-яких інших обставин, мають рівні права і свободи. Зокрема:

  • Право на життя та охорону здоров’я;
  • Право на ім’я та громадянство;
  • Право на достатній життєвий рівень;
  • Право дитини на вільне висловлення думки та отримання інформації;
  • Право на захист від усіх форм насильства.

Також завітала команда юстиція на інтерактивний захід, що тривав у рамках урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня міста 2019» CHILDREN CARITAS FEST, де маленьким містянам та їхнім батькам розповіли про ініціативи Міністерства юстиції України, зокрема, про «Відповідальне батьківство». Наголосили, що дбати про різнобічний розвиток дитини, сприяти розвитку їхніх здібностей, виховувати повагу до інших - одні з основних завдань батьків, покладених на них законодавством. А держава, в свою чергу, підтримує відповідальні сім`ї.

Звернули увагу містян і на законодавчу ініціативу «Чужих дітей не буває». Після введення в дію цих законів державні виконавці отримали дієві важелі впливу на неплатників аліментів. Найдієвішими заходами, які застосовують працівники державної виконавчої служби, стали обмеження у праві виїздити за кордон, кермувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати. Батьки, які забували про свій обов'язок, почали сплачувати борги з аліментів, які накопичувалися роками.