09-04-201915:07

Юстиція Сумщини приєдналася до проведення XV Всеукраїнського турніру юних журналістів

Юстиція Сумщини креативно і творчо приєдналася до проведення XV Всеукраїнського турніру юних журналістів, запропонувавши його учасникам взяти участь у конкурсі творчих ідей #БулитиНеКруто.

Учасники турніру – 23 команди, які представляли Львівську, Житомирську, Харківську, Полтавську, Луганську, Донецьку, Волинську, Хмельницьку, Сумську області – з цікавістю сприйняли ідею написання есе чи замальовки про те, як можна здолати явище булінгу.

Проблема шкільного цькування набула великого соціального значення, тому за ініціативи Мін’юсту Верховна Рада України  прийняла Закон України № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», який набрав чинності 19 січня 2019 року.

Спеціалісти юстиції пояснили, що булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.

З правовою основою захисту від булінгу є можливість ознайомитися на сторінках інформаційних буклетів, розданих учасникам Всеукраїнського турніру. А творчі ідеї, які перекладуться на папір, своїм влучним словом зможуть зупинити підлітків від знущання над однолітками.

«Учасники Всеукраїнського турніру юних журналістів – обдаровані діти, які відчувають гострі соціальні проблеми, до яких ми відносимо і проблему булінгу, – зазначила перший заступник начальника юстиції Сумщини Ірина Данильченко, – отож, ми запросили їх відкрити власний погляд на стосунки у шкільних колективах. Переконана: їхня мова, їхні аргументи будуть зрозумілими одноліткам».