Фахівці юстиції, зарекомендувавши свою роботу, розгорнуту в рамках кампанії по протидії булінгу, ініційовану Міністерством юстиції України в межах загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», регулярно отримують запрошення до участі у заходах із зазначеної теми.
Цього разу працівники обласної юстиції долучилися до участі у семінарі «Роль фахівців із соціальної роботи у протидії та запобіганні домашньому та гендерно зумовленому насильству», який організував Сумський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Так, під час заходу правники розповіли працівникам центрів та об’єднаних територіальних громад про ситуацію, яка склалась в Україні серед підлітків щодо поширення явища цькування. Присутні були ознайомлені з типовими ознаками булінгу, його видами та відповідальністю, яка передбачена діючим законодавством. Фахівці юстиції наголосили, що від цькування можуть страждати як школярі, так і дорослі – викладачі, технічні працівники та інший персонал навчальних закладів.
Тож, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», яким закріплено відповідальність за вчинення булінгу, за цькування неповнолітньої чи малолітньої особи на булера накладається штраф від 850 до 1700 гривень або громадські роботи від 20 до 40 годин. Якщо ж булінг вчинить дитина у віці до 16 років – відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них будуть застосовані штрафні санкції від 850 до 1700 гривень або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.
Варто зазначити, що тема булінгу є резонансною та, як наслідок, – викликає жваве обговорення, тому і під час цього семінару слухачі активно задавали працівникам обласної юстиції питання, деякі з яких були викликані реальними ситуаціями із життя.