02-11-201814:02

Юстиція Волині готується до проведення Всеукраїнського тижня права

Нещодавно працівники відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Волинській області побували в обласній науковій універсальній бібліотеці імені Олени Пчілки - надійного партнера у реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Наукова бібліотека активно співпрацює не один рік з управлінням юстиції і стала своєрідним центром правопросвітництва. Тут працівники юстиції систематично організовують заходи, при бібліотеці працюють виїзна та дистанційна громадські приймальні, діє Методичний кабінет Управління юстиції та працюють виставки офіційних видань Міністерства юстиції та проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Під час зустрічі з працівниками книгозбірні заступник начальника управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Микола Герасимик проінформував партнерів про підготовку юстиції Волині до проведення Всеукраїнського тижня права.

Він повідомив, що нещодавно Уряд схвалив розроблений Мін’юстом План проведення Всеукраїнського тижня права на 2018 рік, спрямований на підвищення обізнаності громадян щодо міжнародних стандартів прав людини та механізмів їх реалізації та захисту. Прийнято також розпорядження голови Волинської облдержадміністрації від 11 жовтня 2018 року № 670, яким затверджений план заходів цієї події.

План передбачає: проведення 10 грудня у всіх закладах освіти Всеукраїнського уроку «Права людини»; організацію уроків для дітей різних вікових категорій з метою запобігання дискримінації та насильству в школі; організацію конкурсів, мистецьких виставок, медіатек, кіноклубів про права людини тощо.

«Цьогоріч Всеукраїнський тиждень права особливий, адже 10 грудня будемо святкувати 70-ту річницю Загальної декларації прав людини. Символом події буде парасолька, що захищає, а також об'єднує зусилля усіх задля утвердження прав людини в Україні.

Тож закликаємо наших партнерів, громадські правові організації, юристів, студентів юридичних вузів Луцька долучатися до заходів у межах Всеукраїнського тижня права. Свої пропозиції можете надсилати на адресу відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти головного територіального управління юстиції в області», - наголосив Микола Герасимик.

Учасники зустрічі запланували проведення спільних заходів до Всеукраїнського тижня права. У цей же день працівники управління юстиції у виїзній громадській приймальні надавали консультації громадянам.