05-10-201717:16

За допомоги обласного управління юстиції мешканцям одного з сіл Кіровоградщини вдалося відновити свої законні права

Кілька тижнів тому під час консультування жителів Компаніївського району в мобільній точці доступу до безоплатної правової допомоги до працівників обласного управління юстиції звернулись мешканці села Софіївка, яких турбувало питання труднощів у оформленні земельної ділянки, виділеної їм, як членам громадської організації, ще в 2010 році, у якості пасовища.

«Працівники управління оперативно зреагували на звернення громадян і з’ясували, що дозвіл на оренду земельної ділянки площею 25 га дійсно надавався громадській організації «Об’єднання громадян «Ласуня», яка була зареєстрована Софіївською сільською радою в травні 2004 року, але проблема полягає в тому, що вона не була внесена до реєстру, у зв’язку з чим не могла повноцінно реалізувати свої права як юридична особа. Однак, зважаючи на проведення реєстрації органом місцевого самоврядування, громадська організація все-таки повинна бути внесена Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», – прокоментував ситуацію начальник обласного управління юстиції Вадим Гуцул.

Фахівці територіального органу віднайшли в Компаніївській райдержадміністрації статут вказаної громадської організації і надали правову допомогу активістам села Софіївка у підготовці відповідної заяви для включення об’єднання до реєстру.  Завдяки цьому об’єднання у якості юридичної особи зможе набути повне право на оформлення договору  на оренду земельної ділянки, що не вдавалося зробити, починаючи з 2010 року. Таким чином, за сприяння управління юстиції було відновлено роботу громадської організації та підготовлено юридичне підґрунтя для реалізації жителями села Софіївка свої законних прав. Як відзначив Вадим Гуцул, фахівці територіального органу будуть і надалі надавати їм правову допомогу в реалізації права на оренду землі.