17-04-201911:45

#ЗупинимоБулінгРазом: юстиція Полтавщини поспілкувалася з батьками школярів щодо булінгу

Днями в полтавській загальноосвітній школі № 5 відбулися батьківські збори, на які завітала і юстиція Полтавщини. Варто зазначити, що це були батьки учнів 9-го класу, які беруть участь у засіданнях правового клубу «Феміда».

Зустріч була багатосторонньою, з одного боку класний керівник та батьки, з іншого – працівник Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара та працівники юстиції.

Темою спілкування стала протидія цькуванню в освітньому середовищі. Ситуація в Україні є невтішною, оскільки 67% дітей стикалися з випадками булінгу за останні 2-3 місяці. Проте, з появою статті 173-4 КУпАП України, судами вже розглянуто 56 справ по факту вчинення булінгу.

Фахівці юстиції розповіли, що одноразовий прояв однієї дитини до іншої ще не є цькуванням, проте систематичність таких діянь перетворюється на булінг. В цьому процесі завжди задіяні три сторони: агресор, жертва та свідок. І, на жаль, саме останні замовчують побачене.

В чому ж важлива роль батьків у таких ситуаціях? У спілкуванні. Саме розмова з дитиною може виявити приховані проблеми в шкільному колективі, рівень самооцінки дитини та її соціалізованість.

Важливо, що за протиправні дії малолітніх та неповнолітніх дітей віком до 16 років несуть відповідальність саме батьки.

Наприкінці заходу працівники юстиції зазначили, що, якщо ваша дитина стала учасником булінгу, можна звернутися до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за телефоном 0 800 213 103 та на Національну дитячу «гарячу» лінію – 116 111.