13-05-201710:14

Міністерство юстиції знизило прохідний бал для складання кваліфікаційного іспиту, - Сергій Шкляр

Сьогодні вступили в силу зміни до «Порядку допуску до професії приватного виконавця», які стосуються прохідного балу для складання кваліфікаційного іспиту. Про це під час прес-конференції повідомив заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр.

«Ми знизили прохідний бал з 80 до 70 відсотків. Таке рішення було прийнято після консультацій з експертами задля того, щоб запуск професії відбувся уже найближчим часом», - пояснив заступник Міністра.

Він наголосив, що Міністерство юстиції повністю готове до проведення кваліфікаційних іспитів, перший з яких відбудеться уже 15 травня.

«Наші експерти провели тренінг з усіма членами кваліфікаційної комісії. Мін'юстом розроблений і оприлюднений відеоролик, у якому чітко і доступно показано, як відбуватиметься іспит, усі його етапи. Цей відеоролик ми демонструватимемо кандидатам безпосередньо перед кожним іспитом. Крім цього, ми плануємо видавати пам’ятки усім кандидатам, які складатимуть іспит», - зазначив Сергій Шкляр.

Він також додав, що на іспит у якості спостерігачів було запрошено представників п’ятьох організацій, серед яких проект ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Офіс Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Міжнародна громадська організація «Універсальна екзаменаційна мережа UENet»,  БО «Центр комерційного права» та «Асоціація правників України».

Сергій Мудрук, президент Міжнародної громадської організації «Універсальна екзаменаційна мережа UENet», зауважив, що це була у тому числі їхня рекомендація знизити рівень зафіксованого у нормативному документі прохідного балу.

«Ми вітаємо зниження прохідного балу з вісімдесяти до сімдесяти відсотків. Результати апробації свідчать, що планка у 80% від максимального балу не дозволить швидко сформувати необхідний мінімальний корпус приватних виконавців в Україні», - підкреслив Сергій Мудрук. 

За його словами, тестування на отримання свідоцтва приватного виконавця прозоре, правильне і справедливе завдяки великій кількості апробацій. Близько 2000 державних виконавців восени 2016 складали ці тести і кожне тестове питання пройшло великий цикл випробувань. Тому на іспиті кожен з кандидатів отримає однаковий, калібрований за рівнем складності набір тестових завдань.

«Ми очікуємо, що результати перших тестів будуть позитивними і не менше третини кандидатів складуть іспит», - зауважив Сергій Мудрук.

Важливість реформи в ході прес-конференції підкреслив Координатор проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Довидас Віткаускас. Він наголосив, що Європейський Союз надає дуже великого значення реформі виконання судових рішень, адже вона є ключовим елементом судової реформи в Україні.

«Кількість виконаних рішень повинна збільшитися шляхом поступової приватизації виконавчої служби. Такий постулат ґрунтується на європейській практиці, на загальному тренді переходу від державного до приватного виконання у ЄС і, щонайважливіше, на прикладі нових країн Євросоюзу – посткомуністичних країн, які в історичному, економічному, соціальному контекстах можна порівняти з Україною. У цих країнах практично відсутня проблема тривалого невиконання судових рішень. Тому ми надаємо великого значення цій реформі і сподіваємося, що вона пройде гладко», - підсумував Довидас Віткаускас.