Україна хоче, щоб засуджені були забезпечені та рівні у правах з іншими військовослужбовцями. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів Міністр юстиції України Денис Малюська.
Він зазначив, що мобілізація в жодному випадку не є покаранням: «Це є виконанням загального обов’язку кожного громадянина захищати свою державу. І винятків тут не повинно бути».
Насамперед потрібно прийняти законопроєкт, який дозволить мобілізувати засуджених та людей із судимістю. Особливо важлива у даному аспекті друга категорія осіб, адже це ті люди, які вже вийшли з в’язниці, або навіть ніколи туди не потрапляли. За законом вони не можуть бути мобілізованими. Тобто особи, які мають судимість, не підлягають військовому обліку. Власне, зазначає Міністр, це найпростіше і найочевидніше, що треба виправляти.
«Тут немає питання небезпеки для людей, вони ж ходять по вулицях, спілкуються з нами. Чому вони не йдуть в армію та не виконують обов’язок захищати Батьківщину, я не розумію. Тим паче величезна кількість з них бажає це робити», - сказав Денис Малюська.
Він пояснив, що мова йде лише про те, щоб надати право ТЦК забирати таких людей і дивитись, хто підходить, а хто ні. Водночас, додав Міністр, мобілізовані засуджені будуть мати ті ж права, що й інші військовослужбовці.
На запитання, чи повинні мобілізовані засуджені продовжувати відбувати покарання, коли повернуться з фронту, Міністр відповів, що потрібен попередній відбір.
«Оптимальним було б зарахування служби в певних пропорціях до відбутого покарання. Гарне виконання своїх обов’язків як військового та певні досягнення – це цілком мав би бути фактор для того, щоб суд або скорочував, або звільняв від відбування покарання, навіть якщо строки ще не вичерпались. Тобто це можливий шанс ув’язненим показати, що вони ресоціалізувались, вони є безпечними, вони на одній стороні з усіма нами, вони воюють», - зазначив він.