Станом на сьогодні на розгляді як Вищого антикорупційного суду, так і Апеляційної палати ВАКС перебуває значна кількість справ щодо застосування санкцій, запроваджених Радою національної безпеки і оборони України. Про це повідомила заступник Міністра юстиції України Інна Богатих.
Так, наразі Департаментом санкційної політики Міністерства юстиції України до ВАКС подано позовні заяви про застосування санкції стягнення в дохід держави активів підсанкційних осіб до:
Серед поданих позовів на розгляді у ВАКС наразі перебуває 2 позовні заяви на стадії апеляції:
«Нагадаю — більшість засідань відкриті, транслюються і є у запису на сторінці ВАКС в YouTube», — додала Інна Богатих.
Загалом, з 24.08.2022 Мін’юстом подано 57 позовів та вже 48 позовів задоволено рішеннями ВАКС/АП ВАКС, що набрали законної сили. Серед стягнутих активів є майно: російських олігархів, наближених до президента рф — Ротенбергів, Дерипаски, Худайнатова, Гінера; колаборантів — Сальдо, Балицьких, Абісова, Бобришева, Гаркушу, Пащенко; колишніх державних діячів — Януковича В., Табачника; осіб, що здійснювали матеріально-технічне забезпечення рф — Богуслаєва, Кононека; пропагандистів рф — Лєбєдєва, Кисельова тощо.
З-поміж активів підсанкційних осіб, стягнутих в дохід держави за рішеннями ВАКС:
Вона також додала, що детальний реєстр активів осіб, що підтримують рф-державу-агресора, які стягнуті Мін’юстом в дохід держави, розміщений на сайті Фонду державного майна України (ФДМ). Вказаний сайт містить перелік всіх арештованих активів росіян і колаборантів, які передані в управління Фонду та доступний за посиланням: https://sanlist.spfu.gov.ua/.
«Стягнуті кошти направляються до Державного бюджету України, майно — до ФДМ, який готує активи до приватизації. Окремі активи вже реалізовані Фондом, а кошти теж спрямовані в Держбюджет. Інші — готуються до приватизації. Відповідно до заяв Фонду, від продажу стягнутих Мін’юстом активів підсанкційних осіб до Державного бюджету України ще до кінця 2024 року має надійти близько 10 млрд грн», — резюмувала Інна Богатих.