30 квітня 2024 року Міністр юстиції України Денис Малюська та Голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Алессія Скіавон підписали Угоду про співробітництво, яка покликана на подальше розширення та зміцнення співпраці. Метою підписання Угоди є консолідація зусиль у розробленні потенційних та реалізації поточних спільних програм і проєктів у сферах, що становлять взаємний інтерес.
В межах Угоди передбачається співробітництво за наступними напрямами:
Довідково:
Міжнародна організація з міграції (МОМ) є міжнародною міжурядовою організацією, заснованою під час конференції у м. Брюсселі 5 грудня 1951 року. Відповідно до Статуту МОМ, метою організації є координація міжнародної міграційної політики з боку держав та міжнародних організацій, створення форуму для обговорення актуальних питань у сфері міграції, а також надання державам технічної та консультативної допомоги задля реалізації конкретних проєктів у міграційній сфері.
Представництво Міжнародної організації з міграції в Україні розпочало свою роботу в Києві у 1996 році, коли наша держава отримала статус країни-спостерігача при МОМ. У 2001 році Україна звернулась із запитом про надання їй статусу країни-члена Міжнародної організації з міграції. Вже у 2002 році Парламент України ратифікував Угоду про членство України в Організації.
Представництво МОМ в Україні надає допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та постраждалим внаслідок війни, протидіє торгівлі людьми, надає допомогу Уряду в протидії неврегульованій міграції та покращенні системи управління міграційними процесами, а також розробляє політику в галузі охорони здоров’я, в частині захисту прав мігрантів. Водночас Представництво МОМ в Україні долучається до використання потенціалу розвитку міграції, поширення інформації про міграцію, популяризації культурного розмаїття та протидії ксенофобії та нетерпимості.
З початку повномасштабної війни в Україні МОМ переорієнтувала свої програми і проєкти з лютого 2022 року по березень 2023 року, в рамках яких було надано гуманітарну підтримку приблизно 3 мільйонам людей.