Протягом тижня, з 19 по 26 травня, в Україні було укладено 2 тисячі іпотечних договорів. Це майже стільки, скільки було укладено за весь перший місяць роботи Державного реєстру іпотек з 20 квітня по 19 травня. Так, скажімо, якщо протягом першого місяця роботи реєстру в столиці України було зареєстровано 289 договорів про видачу іпотечних кредитів, то протягом тижня потому кількість іпотечних кредитів, виданих у Києві, зросла на 433.
Такі дані роботи Державного реєстру іпотек навів Міністр юстиції України Олександр Лавринович.
Загалом, як повідомив Міністр юстиції, кількість іпотечних договорів протягом тижня зросла з 2,5 тисяч до 4,507 тисяч. Лідером іпотечного кредитування залишається м.Київ, де станом на 26 травня було укладено 722 договори іпотеки.
Стрімке зростання іпотечного кредитування спостерігається також у регіонах. Продовжує лідирувати Харківська область, де протягом тижня кількість виданих кредитів зросла з 289 до 461. На друге місце вийшла Донецька область, де протягом останнього тижня було укладено 251 договір, склавши у сумі 463 договори іпотеки. Третє місце посідає Запорізька область, де кількість укладених договорів досягла 369, збільшившися за тиждень на 127.
На думку Олександра Лавриновича, процес стрімкого зростання кількості іпотечних є логічним і триватиме й надалі. «Чітка безперебійна робота інструменту іпотечного кредитування поступово розширює усвідомлення як з боку банків, так і з боку пересічних громадян щодо високого рівня захищеності та гарантії при залученні матеріальних ресурсів. » – підкреслив Міністр.
Він також повідомив, що за даними адміністратора Реєстру – державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України, на сьогодні договори про видачу кредитів реєструються в усіх без винятку регіонах країни.
Як повідомлялося, відповідно до урядової постанови «Про затвердження Тимчасового порядку державної реєстрації іпотек» Міністерство юстиції України визначене держателем Реєстру іпотек. Реєстр створено на виконання положень Закон України "Про іпотеку", який набрав чинності 1 січня 2004 року. Тимчасовий порядок введено до набрання чинності Закону про державну реєстрацію прав на нерухоме майно.
Реєстром запроваджено механізм гарантування переважного права кредитора (іпотекодержателя) на об‘єкт застави перед іншими іпотекодержателями, які не зареєстрували або зареєстрували пізніше права чи вимоги на предмет іпотеки, як того вимагає Закон «Про іпотеку». Реєстр містить відомості про обтяження іпотекою споруд, земельних ділянок та інших об'єктів, які законодавством віднесені до нерухомого майна.
На сьогодні, до Реєстру вносяться всі без виключення договори іпотеки, які були укладені від моменту набуття чинності Закону «Про іпотеку».
Прес-служба Міністерства юстиції України