Актуальність та ефективність розробок науково-дослідних інститутів судових експертиз будуть обговорені 7- 8 листопада в Одеському науково-дослідному інституті судових експертиз на засіданні президії науково - консультативної та методичної Ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України. Учасники розглянуть підсумки роботи 16 секцій з відповідних видів експертиз у 2001 - 2002 роках . Разом з тим на засіданні Ради йтиметься про деякі спірні питання щодо розробок в галузі судової експертизи. Про це повідомила заступник директора Департаменту експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України Ольга Стельмах.
За її словами, протягом 2002 року в галузі експертизи ведеться 81 наукова розробка. Серед них результативними виявилися розробки у сфері судово-психологічної експертизи, гірничо-технічної, фоноскопічної, експертизи з дослідження нафтопродуктів, комп"ютерної техніки, вибухово-технічної та економічної. "Використання актуальних наукових розробок при проведенні судових експертиз забезпечує правоохоронні органи і суди науково-обгрунтованими доказами, прийомами і методами розкриття, розслідування і попередження будь-яких злочинів. Тобто завдяки цьому вирішуються головні завдання експертного забезпечення правосуддя." - сказала Ольга Стельмах в інтерв\'ю прес-службі Міністерства юстиції.
Разом з тим, на засіданні будуть обговорені наукові теми щодо яких виникають спірні питання. Зокрема це криміналістичні дослідження відбитків печаток та штампів, виготовлених за технологією закордонних фірм в Україні, розробка методики визначення абсолютного віку документів та цінних паперів, розробка основ криміналістичного дослідження продукції побутової хімії та деякі інші.
Планується також розглянути питання щодо підготовки методичних рекомендацій для працівників виконавчої служби, при залученні ними судових експертів до здійснення оцінки майна боржника. Буде обговорено питання створення при науково - консультативній та методичній Раді нових секцій експертизи інтелектуальної власності та теоретичних проблем у судовій експертизі.
Прес-служба Міністерства юстиції України