22-04-200400:00

Швейцарці допоможуть Україні удосконалити систему виконання рішень суду

Дирекція з питань розвитку та співробітництва Міністерства закордонних справ Швейцарської Конфедерації спільно з Міністерством юстиції України запроваджують програму професійного навчання для працівників Державної виконавчої служби. 22 квітня 2004 року в Міністерстві юстиції України відбулася презентація Програми за участю Міністра юстиції України Олександра Лавриновича, представників посольств Швейцарської конфедерації та Німеччини в Україні, а також провідних вчених України та європейських експертів.

В ході реалізації програми передбачено ряд навчальних заходів по удосконаленню в державі процедури виконання судових рішень. Плануються практичні та теоретичні навчання щодо проблемних моментів роботи ДВС - притягнення до кримінальної відповідальності за умисне ухилення від виконання судових рішень, виконання рішень при порушенні провадження у справі про банкрутство боржника, етичних та психологічних аспектів в роботі державних виконавців та у відносинах зі сторонами виконавчого провадження тощо. Планується також обговорення досвіду виконання судових рішень в інших країнах.

Олександр Лавринович підкреслив, що підготовка фахівців ДВС є одним із ключових етапів створення в Україні ефективної виконавчої служби. “Якість виконання судових рішень та стандарти виконавчого провадження мають бути такі, щоб реально забезпечити на національному рівні одне з основних прав людини – право на справедливий суд у розумні строки, передбачене, у тому числі, в європейській Конвенції про захист прав та основних свобод людини, до якої Україна приєдналася 1997 року.” – зазначив він.

Міністр нагадав, що до 1 вересня 2003 року в Україні не існувало юридичного вузу, який би здійснював навчання за спеціальністю "Державна виконавча служба". Лише 2003-2004 навчального року, на реалізацію угоди між Мін′юстом та Національною юридичною академією ім. Ярослава Мудрого перші 100 студентів факультету юстиції Академії розпочали навчання за спеціальністю "Державна виконавча служба".

Міністр також нагадав, що реформування Державної виконавчої служби було розпочато у червні 2002 року за ініціативи Міністерства юстиції України. На той момент в країні виконувалося лише 25% рішень судів.

2003 року в Україні було виконано 85,6% від загальної кількості судових рішень, що надійшли на виконання протягом року у Державну виконавчу службу Міністерства юстиції України. Разом із залишком судових рішень, що не були виконані в країні протягом минулих років, показники виконання за 2003 рік склали 59,1 %.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua