З 27 лютого по 1 березня 2024 року у м. Гаага, Королівство Нідерландів, відбулося друге засідання Ради Реєстру збитків, завданих агресією російської федерації проти України.
Увага Ради Реєстру збитків була зосереджена на прийнятті правил і положень, необхідних для роботи Реєстру збитків, та підготовці до запуску подання заяв, що запланований на квітень 2024 року.
Крім того, Рада Реєстру збитків прийняла Правила щодо конфлікту інтересів та розкриття інформації членами Ради Реєстру збитків .
За результатами засідання Рада Реєстру збитків зробила наступну заяву:
«Робота над Реєстром збитків для України просувається добре. Ми наполегливо працюємо разом з Секретаріатом Реєстру збитків, щоб підготувати все необхідне для запуску подання заяв, запланованого на квітень.
Ми визнаємо важливість цього кроку для України та її народу, який вже понад два роки страждає від агресії російської федерації.
Сьогодні Рада Реєстру збитків прийняла перший пакет правил та положень Реєстру збитків, необхідних для початку подання заяв. Він включає правила подання, обробки та внесення заяв, а також категорії заяв, прийнятних для внесення до Реєстру збитків. Після затвердження цих правил Конференцією Учасників, в порядку передбаченому Статутом Реєстру збитків, вони будуть опубліковані на вебсайті Реєстру збитків.
Запланований на квітень початок подання заяв розпочнеться з однієї категорії – пошкодження або знищення житлового нерухомого майна. Рада Реєстру збитків вибрала цю категорію, оскільки руйнування будинків має надзвичайно великий вплив на життя людей. Очікується від 300 000 до 600 000 заяв, при цьому, велика кількість доказів є доступною для подання.
Невдовзі, Реєстр збитків зможе приймати заяви від фізичних осіб, які найбільше постраждали від війни, а також заяви, пов'язані з пошкодженням або руйнуванням об'єктів критичної інфраструктури України. Після цього будуть впроваджені інші категорії.
Реєстр збитків є важливим першим кроком на шляху до створення міжнародного компенсаційного механізму для розв’язання наслідків агресії російської федерації проти України в порушення міжнародного права».
Відповідно до Статуту Реєстру збитків Рада Реєстру збитків пропонує правила та положення, що регулюють роботу Реєстру збитків, та впроваджує їх належним чином, у тому числі, зокрема, щодо визначення категорій заяв, процедур отримання, обробки та фіксації заяв, виду форми заяви, вимог до доказів щодо кожної категорії заяв, які затверджуються Конференцією Учасників Реєстру збитків.