У першому півріччі 2003 року в Україні було зареєстровано 117 297 шлюбів. Це є менше половини від кількості шлюбів, що було зареєстровано протягом 2002 року - 317 224. Таку статистику, з посиланням на дані органів РАГС, повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович. "Українці мабуть не забобонні і не переймаються повір'ями щодо високосних років. Хіба що трохи" - зазначив він.
За словами Міністра, відчутне збільшення кількості громадян, що побажали взяти шлюб у передвисокосному 2003 році, відмічено лише в деяких регіонах.
Зокрема, в Закарпатській області за першу половину року зареєстровано рекордну кількість весіль - близько 4 тисяч. Причому, значний процент цих одружень дали не обасний Ужгород чи Мукачево, а порявняно невеличкі Тячев - 780 пар, Хуст - 445 та Іршава - 325 пар.
Переживають весільний бум і відділи реєстрації актів громадянського стану в окремих містах. Зокрема, у Львові та Севастополі. Якщо минулого року у Львові станом на серпень кількість молодят переходила межу двох тисяч, то вже цьогоріч зареєстровано більше трьох тисяч. У Севастополі шлюбна активність громадян збільшилачся у другій половині року. Зокрема, в серпні в місті-герої було зареєстровано 521 шлюб, що в п'ять разів перевершує рівень "шлюбування" в травні.
Лідером дев'яти місяців 2003 року по кількості укладених шлюбів стала Донецька область. З січня по вересень на Донеччині вступило у шлюб 18 тис пар.
Щодо вікової категорії громадян, що побажали бажають взяти шлюб за 9 місяців 2003 року, то вона практично не змінилась. Переважно одружуються особи віком від 18 до 24 років. Хоча є винятки - цього року брали шлюб пари віком 16 та 15,5 років.
Міністр юстиції нагадав, що відповідно до чинного законодавства, а також до нового Сімейного кодексу, що вступить в дію з 1 січня 2004 року, шлюбний вік встановлюється у 18 років для чоловіків і в 17 років для жінок. У виняткових випадках держадмінстрації районів, районів міст Києва та Севастополя, виконавчі комітети міських та районних у містах Рад можуть знижувати шлюбний вік. Крім того, за заявою особи, що досягла 14 років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповдає її інтересам.
Прес-служба Міністерства юстиції України