За перший місяць роботи Державного реєстру іпотек в Україні було укладено близько 2,5 тисячі іпотечних кредитів.
Одночасно протягом місяця адміністратором Реєстру – ДП “Інформаційний центр” Міністерства юстиції України було проведено 2,5 тисячі перевірок роботи Державного реєстру. Перевірки не виявили жодного технічного порушення в роботі Реєстру або порушень у веденні Реєстру з вини реєстраторів. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.
За даними адміністратора Реєстру, Договори про видачу кредитів реєструвалися в усіх без винятку регіонах. Найактивніше іпотечний ринок розвивається у Києві, де протягом місяця було зареєстровано 289 іпотечних кредитів. Серед регіонів у лідерах іпотечного кредитування Харківська область – 289 договорів про видачу іпотечного кредиту, Запорізька – 242 договори та Донецька область – 212 договорів іпотечного кредитування.
Міністр юстиції також повідомив, що на сьогодні в Україні до Державного реєстру іпотек підключено 731 держана нотаріальна контора та 2094 приватних нотаріусів. Це всі працюючі сьогодні в Україні нотаріуси.
Як повідомлялося, Тимчасовий порядок введено до набрання чинності Закону про державну реєстрацію прав на нерухоме майно. Реєстр створено на виконання положень Закон України "Про іпотеку", що набрав чинності 1 січня 2004 року. Відповідно до урядової постанови «Про затвердження Тимчасового порядку державної реєстрації іпотек» Міністерство юстиції України визначене держателем Реєстра іпотек, який забезпечуватиме функціонування Реєстру. Адміністратором Реєстра визначене ДП «Інформаційний центр» Мін′юсту України.
До Реєстру вносяться всі без виключення договори іпотеки, які були укладені з початку року. Реєстр містить відомості про обтяження іпотекою споруд, земельних ділянок та інших об'єктів, які законодавством віднесені до нерухомого майна. Реєстром запроваджено механізм гарантування переважного права кредитора (іпотекодержателя) на об′єкт застави перед іншими іпотекодержателями, які не зареєстрували або зареєстрували пізніше права чи вимоги на предмет іпотеки, як того вимагає Закон «Про іпотеку».
Прес-служба Міністерства юстиції України