07-08-201400:00

На Херсонщині обговорювали переваги реалізації арештованого майна шляхом електронних торгів

На базі Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Херсонській області очільником органів юстиції Херсонщини Олегом Предместніковим та начальником Управління ДВС області Людмилою Скапенко проведено спільну нараду із представниками Управління Пенсійного фонду України у Херсонській області, Головного управління Міндоходів у Херсонській області, Фонду державного майна України у Херсонські області.

Також до участі в заході було залучено директора Херсонської філії ДП «Інформаційний центр» Валерія Додонова, що повідомив присутніх про початок реалізації пілотного проекту щодо електронних торгів арештованим майном.

У ході зустрічі були розглянуті питання виконання територіальними відділами державної виконавчої служби райміськуправлінь юстиції області виконавчих документів про стягнення коштів за І півріччя 2014 року.

Зокрема, на порядок денний було винесено:

  1. Стан примусового виконання територіальними відділами державної виконавчої служби райміськуправлінь юстиції області виконавчих документів щодо відшкодування заборгованості на користь держави в інтересах Пенсійного фонду України за І півріччя 2014 року.
  2. Стан примусового виконання територіальними відділами державної виконавчої служби райміськуправлінь юстиції Херсонської області виконавчих документів щодо стягнення податкового боргу за І півріччя 2014 року.
  3. Стан примусового виконання територіальними відділами державної виконавчої служби райміськуправлінь юстиції області виконавчих документів щодо стягнення на користь РВ Фонду державного майна України за І півріччя 2014 року.
  4. Здійснення реалізація арештованого майна через електронні торги.

Підсумовуючи, Олег Предместніков зазначив, що необхідно провести окрему нараду з працівниками органів державної виконавчої служби Херсонської області щодо процедури здійснення реалізації арештованого майна на електронних торгах.

Також зауважив, що введення в дію електронних торгів несе ряд позитивних соціально-економічних наслідків, а саме:

  • виключення посередників, що сприятиме зростанню довіри до органів державної виконавчої служби;
  • викорінення корупції, шляхом збільшення кількості учасників торгів,
  • збільшення доходів до Державного бюджету України, адже реалізація проводитиметься за вищими цінами завдяки збільшенню кількості учасників торгів;
  • суттєве зростання обсягів реалізації за рахунок прискорення процесів;
  • скорочення витрат на реалізацію арештованого майна в 3 рази (від 15% до 5% ціни продажу).