Конкретні зміни до законодавства, які захищають бізнес від неправомірних дій – закон #МаскиШоуСтоп, створення комфортних сучасних умов для реєстрації бізнесу через онлайн-сервіси, децентралізація послуг реєстрації, більше відкритості у роботі органів юстиції, захист приватної власності – це складові успішності для розвитку вітчизняного бізнес-середовища.
Саме про це говорила з представниками бізнесових кіл Сумщини перший заступник Міністра юстиції України Олена Сукманова. Спілкування відбувалося по-діловому, зацікавлено й конструктивно, у розмові торкнулися конкретних ситуацій, з якими зустрічаються підприємці.
Голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко акцентував увагу на важливості пошуку для бізнесу і держави взаємовигідних рішень, які активізуватимуть процеси розвитку економіки. «Країна змінюється, і в цьому є роль і органів юстиції, тих ініціатив, що стали законами, – сказав очільник Сумщини. – Поступ країни до успіху не зупинити, і важливо, щоб на цьому шляху зростала роль підприємництва».
«У 2018 році запрацював автоматичний обмін даними між реєстрами Мін’юсту та реєстром державного земельного кадастру, який прибрав проблему подвійної реєстрації договорів оренди земельних ділянок. «У цьому році ми плануємо запустити такий же автообмін з державним судовим реєстром, щоб запобігти перереєстрації прав власності на підставі підробних чи неіснуючих рішень суду», – зазначила перший заступник Міністра.
Для розвитку бізнесу важливо відчувати захист від рейдерських посягань. У 2018 році Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, що працює у Мін`юсті, задовольнила понад 400 скарг, скасувавши незаконну реєстрацію майже 6 тисяч гектарів землі та понад 100 тисяч квадратних метрів нерухомості.
«Сьогодні в Україні працюють реальні механізми захисту, головне – знати їх, користуватися. Юстиція Сумщини активно інформує бізнес області про важливі напрями правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», що безпосередньо їх стосуються, – говорить очільник юстиції Сумщини Ірина Свистун. – Це, зокрема, #МаскиШоуСтоп: захист прав підприємців шляхом прийняття Закону щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес; та #АгроРейдериСтоп: захист прав аграріїв шляхом створення антирейдерських аграрних штабів по всій Україні і в нашій області також».
Представники бізнесу позитивно оцінили роботу електронних сервісів, можливість оперативного користування державними реєстрами. І дякували за таку розмову, яка показала зацікавленість держави будувати партнерські, відкриті і прозорі стосунки з бізнесом.