Керівництво Головного територіального управління юстиції в Одеській області провело робочу зустріч із представниками Консультативної Місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України на тему: «Реформа системи органів юстиції».
Робоча зустріч проведена зі співробітником Регіонального інформаційно-роз’яснювального відділу Консультативної Місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України Маркусом Ролофс. Він повідомив, що основним завданням Дорадчої Місії ЄС з реформування сектору цивільної безпеки є: створення концептуальних рамок для планування та імплементації реформ зі створення діючих у правовому полі цивільних органів безпеки та правоохоронних органів; реорганізація та реструктуризація органів безпеки; навчання і надання дорадчої та консультативної допомоги цивільним органам безпеки України у розробці оновлених стратегій, доктрин із наступною імплементацією всеохоплюючих і пов'язаних між собою реформ.
Представники Головного територіального управління юстиції в Одеській області наголосили, що зараз Міністерство юстиції України проводить наймасштабнішу реформу в системі органів юстиції, у сфері державної реєстрації та системі примусового виконання рішень.
Міністерство юстиції запроваджує нові стандарти надання реєстраційних послуг. З квітня усі необхідні дані у вигляді витягів, довідок чи виписок можна буде отримати в електронній формі, не виходячи з дому. Так, запланований запуск 2 он-лайн послуг:
- послуга «ОНЛАЙН-ВИТЯГ» дає можливість громадянам через мережу Інтернет отримати електронний витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
- послуга «ОНЛАЙН-ДОВІДКА» - електронна довідка з ЄДР, яка міститиме інформацію лише про наявність або відсутність в ЄДР суб'єкта господарювання.
Типи «Онлайн-витягів» аналогічні «паперовим»;
Найближчим часом такий самий механізм онлайн сервісів буде запроваджено у сфері державної реєстрації майнових прав.
Щодо реформування примусового виконання рішень, то наголошувалось, що Уряд ухвалив три важливі документи, які забезпечать реформування системи примусового виконання в Україні.
1. Перший з них стосується порядку визначення розміру виплат державним виконавцям.
2. Другий – стосується реалізації нового пілотного проекту у сфері виконання рішень, а саме - запровадження автоматичного розподілу справ між державними виконавцями та реалізацію системи автоматичного он-лайн контролю за строками виконання рішень та їх ефективністю.
3. Третій документ стосується Системи електронних торгів арештованим майном.
Реалізація запланованого вплине на:
- знищення корупції;
- зниження паперового документообігу;
- збільшення зарплат держвиконавцям.
Крім того, у ході зустрічі були обговорені питання надання безоплатної вторинної правової допомоги.