У читальному залі Державного архіву вищих органів влади і управління можна ознайомитися із документальними першоджерелами, які зафіксували знакові події початку 90-х років ХХ століття зі становлення Української Незалежності.
Загалом в архіві за період від липня 1990 року по серпень 1991 року зберігається 81 справа, так чи інакше пов’язана із відродженням української державності у цей короткий проміжок часу. Кожна із них вміщує від 10 до 50 документів, без інформації яких важко скласти повну картину подій, що відбувалися в період між прийняттям Декларації про державний суверенітет України (16 липня 1990 року) та Актом проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року.
В архіві зберігаються також протоколи Центральної виборчої комісії по всеукраїнському референдуму на підтримку Акту проголошення незалежності України. Результати підрахунку голосів виборців свідчать, що «за» незалежність активно голосували не лише народні депутати, але й громадяни усіх регіонів України. Так, 24 серпня 1991 року Верховна Рада конституційною більшістю голосів схвалила Акт проголошення незалежності України: «за» – 346 народних депутатів, «проти» – 4, при незначній групі тих, що утрималися. Проведені голосування в Криму (54,19%), Донецькій (83,90%) та Луганській (83,86) областях також підтвердили готовність населення жити в незалежній Україні.
Зберігаються тут також дві постанови Верховної Ради України, прийняті у січні-лютому 1992: про символіку держави – державний прапор та герб, а також окрема постанова про святкування Дня Незалежності 24 серпня (постанова від 22 лютого 1992 року).