25-05-201500:00

В Ужгороді відбувся семінар-тренінг з питань запобігання корупції

Ужгородське міськрайонне управління юстиції спільно з Головним територіальним управлінням юстиції у Закарпатській області організувало на базі Ужгородської районної державної адміністрації семінар-тренінг для працівників на тему запобігання корупції.

Мета - обговорення комплексного реформування системи запобігання корупції у відповідності до міжнародних стандартів, змісту та порядку застосування превентивних антикорупційних механізмів, правил щодо усунення наслідків корупційних правопорушень згідно з новим чинним законодавством України.

Семінар-тренінг проведено за участю першого заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Івана Алмаші, начальника Ужгородського міськрайонного управління юстиції Олени Жулінської, заступника начальника Ужгородського міськрайонного управління юстиції Наталії Ігнатко, начальника реєстраційної служби Ужгородського міськрайонного управління юстиції Тетяни Мандзюк, відповідальних осіб структурних підрозділів Ужгородського міськрайонного управління юстиції з питань запобігання та виявлення корупції.

Івана Алмаші зазначив, що корупція є однією з найактуальніших соціальних проблем і реально загрожує національній безпеці. Це явище негативно впливає на різні сторони суспільного життя: економіку, політику, управління, соціальну і правову сфери, громадську свідомість, міжнародні відносини.

На семінарі було розглянуто Закон України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII.

Учасники семінару звертали увагу на поняття викривача (доброчесного інформаторства) щодо корупційних правопорушень, що є новелою в українському законодавстві, тлумачення принципу неупередженості при прийнятті рішень, дій державного службовця при наданні йому незаконних наказів або таких наказів, що загрожують його правам, інтересам чи відносинам, які охороняються законом.

Йшлося також про запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, про чітко визначений алгоритм дій службовців та їх керівників щодо вирішення ситуацій наявного конфлікту інтересів, що дозволить забезпечити максимальну об’єктивність при виконанні відповідними особами своїх службових обов’язків.

Зверталась увага присутніх на правила етичної поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, наголошувалось на встановленні нової системи об’єктивного фінансового контролю за майновим станом державних службовців.