Практичні навички щодо ідентифікації та протидії булінгу в шкільному середовищі виробили учні Миколаївської ЗОШ №35 під час тренінгу, організованого командою миколаївської юстиції.
За словами начальника Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Романа Возняка, цькування є серйозною проблемою сьогодення, тож до її вирішення потрібно підходити системно, використовуючи різні форми роботи. «Як показує практика, саме інтерактивні заняття краще сприймаються підлітками та є більш дієвими, ніж звичайні лекції. Маємо надію, що вони допоможуть дітям швидше зорієнтуватися та знайти правильне рішення в конкретній ситуації», - відзначає керівник регіонального управління юстиції.
Тренінг став другим заняттям щодо теми булінгу в цьому класі. Минулого тижня з дітьми обговорювали теоретичні поняття, розповідали що таке булінг, яким він може бути та куди звертатися по допомогу. Цього разу діти вже працювали в групах та відпрацьовували здобуті знання на практиці.
Кожна група отримала одну історію з реального життя, яку зафіксували на Національній дитячій «гарячій лінії». Працюючи над завданням, діти визначали, чи спостерігається в ситуації цькування, якщо так, то яке саме, хто є булером та жертвою та до яких наслідків це може призвести. Після чого разом з фахівцем розробляли план дій для жертви та спостерігача.
Приємно відзначити, що діти вже чітко розуміють, що булінг не можна замовчувати і розповісти про таку ситуацію означає допомогти слабшому, а не донести на однокласника.