6 листопада 2014 року в Івано-Франківську розпочався дводенний регіональний тренінг з питань реєстрації та звітності організацій громадянського суспільства. Даний тренінг організований та проводиться з ініціативи Координатора проектів ОБСЄ в Україні Ольги Озерної у партнерстві з Державною реєстраційною службою України, за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Міністерства юстиції України.
У заході взяли участь Перший заступник начальника Головного управління юстиції в Івано-Франківській області Володимир Ковальчук, начальник відділу правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та систематизації Головного управління юстиції в Івано-Франківській області Назарій Саведчук, начальники та працівники реєстраційних служб в Івано-Франківській, Закарпатській, Чернівецькій, Тернопільській областях, а також представники громадських організацій та спілок з цих областей.
Володимир Ковальчук у привітальному слові зазначив, що даний тренінг є особливо актуальним та важливим на сьогоднішні, оскільки у зв’язку з останніми подіями громадськість все активніше бере участь у суспільному та політичному житті держави, що спостерігається, зокрема, через збільшення кількості зареєстрованих громадських організацій на території Івано-Франківської області.
Ірина Ляшко, заступник начальника Управління конституційного та адміністративного законодавства, начальник відділу з питань діяльності органів державної влади та державного управління Міністерства юстиції України, ознайомила учасників із формами взаємодії органів виконавчої влади з громадськими організаціями та правові засади участі громадських організацій у здійсненні громадського контролю.
Із презентацією результатів роботи Проекту Координаторів ОБСЄ в Україні та Державної реєстраційної служби України виступив заступник начальника Управління реєстрації громадських формувань, друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств Державної реєстраційної служби України, начальник відділу правової експертизи документів громадських формувань Павло Матяш. В межах презентації доповідач розповів про порядок прийняття повідомлення про зміни до статуту громадського об’єднання, зміни у складі керівних органів громадського об’єднання, зміни особи (осіб), уповноваженої представляти громадське об’єднання; також обговорив із присутніми рекомендації щодо удосконалення концепції Реєстру громадських об’єднань та рекомендації до статуту громадського об’єднання.
Експерт Українського незалежного центру політичних досліджень, керівник Програми розвитку громадянського суспільства Максим Лациба розповів присутнім про практичні проблеми реалізації Закону України «Про громадські об’єднання».
Про принципи прозорості, відкритості та публічності діяльності громадських організацій поінформував представник офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Павло Коваленко.
Під час тренінгу слухачі активно дискутували із доповідачами, зокрема, щодо способів впливу громадських організацій на нормотворчий процес, визначення поняття “громадська експертиза”, процедури припинення громадських організацій, податкових пільг для громадських організацій тощо.