На офіційному веб-сайті Державного архіву Одеської області розміщено тематичну он-лайн виставку " до 120-ї річниці від дня народження Ісака Бабеля"(1894-1940) .
Ісак Бабель став одним із символів одеської літератури завдяки талановитому стилю коротких оповідань та тонкого гумору. Найвідомішими творами автора стали збірка «Конармия» (1926), п’єси «Закат» (1927) та «Мария» (1935), збірки оповідань «Еврейские рассказы» (1927) та «Одесские рассказы» (1931).
Трагічно склалася доля письменника. У травні 1939 року він був заарештований за надуманим звинуваченням у «антирадянській терористичній діяльності». Результатом цієї сфабрикованої «справи» став смертний вирок, який невдовзі був приведений у виконання 27 січня 1940 року. Лише у 1957 році Ісак Бабель був повністю реабілітований, а його творча спадщина знов знайшла свого читача.
Одесити завжди поважали свого видатного земляка. На його честь в Одесі названо одну з вулиць на Молдаванці – районі, де народився майбутній письменник. У 2011 році на розі вулиць Рішєльєвської та Жуковського (майже за квартал від головного корпусу Держархіву) було встановлено пам’ятник Ісаку Бабелю.
На он-лайн-виставці можна ознайомитись із достовірними архівними документами: випискою із метричної книги Одеського рабинату, де йдеться про одруження батьків відомого письменника, про його народження та біографічні відомості з життя Бабеля та його рідних.