В Україні стартує просвітницька кампанія високої громадської активності «16 днів проти насильства». Щороку з 25 листопада по 10 грудня проводяться заходи, щоб привернути увагу до цієї суспільної теми.
В Міжнародний день Білої Стрічки юстиція Сумщини разом з партнерами провела правопросвітницьку акцію «НасильствоSTOP».
Фахівці юстиції надали мешканцям Сум правову інформацію з чітким визначенням поняття «домашнє насильство», роз’яснили, що робити у разі його проявів, пояснили, що таке «обмежувальний припис», де і як можна отримати допомогу жертвам жорстокого поводження.
«Проблема домашнього насильства, на жаль, залишається актуальною. За статистикою, щороку понад 600 жінок в Україні гинуть в результаті цього ганебного явища. І як би не важко долати певні ментальні переконання, на зразок «б’є, значить любить», правова спільнота, громадські активісти здійснюють велику роботу, щоб назавжди зв’язати руки «доморощеним тиранам», - зазначає очільник юстиції Сумщини Ірина Свистун. - Ініціативи Мін'юсту в цьому напрямку стали рушійною силою в протидії жорстокості осіб, які своїми вчинками лише демонструють власну слабкість».
Потрібно знати, що домашнє насильство буває: фізичним - заподіяння тілесних ушкоджень, незаконне позбавлення волі, мордування, залишення в небезпеці, ненадання допомоги, заподіяння смерті; сексуальним - будь-які діяння сексуального характеру, вчинені без згоди особи; психологічним - словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, що спричиняють невпевненість, нездатність захистити себе, шкоду психічному здоров’ю; економічним - умисне позбавлення житла, їжі, одягу, коштів чи документів, перешкоджання в отриманні лікування, заборона працювати, примушування до праці, заборона навчатися.
Проект «Я МАЮ ПРАВО!» спрямований на підвищення юридичної грамотності українців та формування нової правової культури в суспільстві.