У Мелітопольській виховній колонії завершився ХХІІ фестиваль самодіяльної художньої творчості неповнолітніх засуджених «Червона калина».
Головною метою фестивалю була не лише організація дозвілля підлітків, які перебувають у 7 виховних колоніях України, а й залучення їх до участі у культурному житті суспільства, створення умов для виявлення талановитих юнаків та дівчат, які мають нагоду показати свої найкращі творчі якості, свою гідність та повагу до національних традицій.
Цього року свято було приурочене до 125-річчя з Дня народження великого педагога – Антона Семеновича Макаренка.
У Мелітопольській установі фестиваль пройшов під девізом «Шляхами перших колоністів». Естафету було прийнято від колег Самбірської виховної колонії, вони звернулись зі словами привітання та побажання творчого натхнення і за традицією передали атрибутику свята. Відкрила фестиваль представник Державної пенітенціарної служби України Лариса Полянська. Почесними гостями від управління Державної пенітенціарної служби в Запорізькій області були начальник управління генерал-майор внутрішньої служби Олександр Крикушенко та перший заступник начальника управління Вадим Книш.
Начальник Мелітопольської виховної колонії підполковник внутрішньої служби Світлана Рулевська повідомила: «Червона калина» є святом, до якого ми готуємось протягом року та одночасно є «звітом» про роботу колективу установи». Організатором фестивалю в Мелітопольській колонії була заступник начальника установи з виховної та психологічної роботи Олена Христафорова. Вона ретельно підійшла до кожної деталі естафети: створення сценарію, образів, підбір костюмів тощо. За її словами, кожна вихованка установи була залучена до підготовки фестивалю. «У колонії дівчата мають змогу не тільки перевиховуватись, вони також розкривають свої таланти. Перебуваючи на свободі, дехто навіть не здогадувався, що має хист до прикладного мистецтва, танців або співу. Тепер ми бачимо, що робота вихователів та керівників гуртків не є марною, усі номери художньої самодіяльності супроводжувались оплесками і не залишили глядачів байдужими», - резюмувала вона. Концертна програма була складена таким чином, що можна було прослідкувати життя вихованців від комуни ім. Є.Ф. Дзержинського до виховної колонії сьогодення. Сценки, танці, експозиції, пісні та ретельно підібрані костюми – усе допомагало потрапити у 30-ті роки. До фестивалю вихованки готуються на заняттях гуртків. Цього року дівчата разом із керівником хореографічного гуртка Оленою Норкіною вивчили багато нових танцювальних композицій. Найбільше запам’яталась постановка, яка показувала складне життя 30-х років минулого століття - «Безпритульники», ніжний танець «Янголи добра» і «Доля», веселий танець «Першого снопа» та українські «Гопак» і «Моя земля». Вокальний гурток з керівником Анжелою Телегіною подарував присутнім дивовижні пісні: «Це моя земля», «Але ж я тебе любила», «Тільки в нас на Україні», «Діти сонця» тощо.
Концертна програма була дуже насиченою, вмістила в собі різні жанри: цікаві історії з життя колоністів Макаренка, хореографічні композиції, пісні, театр мод, де дівчата показали нові види швейної продукції. Також була організована виставка творчих робіт вихованок установи, серед яких були представлені – українські рушники, серветки, вироби з бісеру, вишивки хрестом, акварельні роботи тощо.
За інформацією Державної пенітенціарної служби України