Комітет зі зміцнення інститутів демократії

  • 23 листопада 2005 року відбулося перше засідання Комітету зі зміцнення інститутів демократії, на якому було затверджено пріоритетні напрямки роботи Комітету та визначено план роботи до кінця 2005 року.

    За результатами обговорення Комітет затвердив пріоритетні напрями роботи:
    • конституційні зміни;
    • гарантії парламентської опозиції;
    • регіональне та місцеве самоврядування (Європейська хартія місцевого самоврядування та Європейська хартія регіональних та меншинних мов);
    • інститути громадянського суспільства;
    • реформування публічної служби.

    На засіданні утворено робочу групу з підготовки висновку Комісії щодо змін до Конституції України.

  • 23 грудня 2005 року відбулося друге засідання Комітету, на якому розглянуто проект висновку Національної комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права щодо дотримання вимог конституційної процедури під час внесення змін до Конституції України 1996 року шляхом ухвалення Закону України "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року № 2222-ІV та щодо відповідності його положень загальним засадам Конституції України 1996 року та європейським стандартам.

    На засіданні створено робочу групу для доопрацювання висловлених пропозицій і зауважень.

  • 16 травня 2006 року відбулося третє засідання Комітету, на якому робоча група з розробки змін до Конституції України, що складається з фахівців у галузі конституційного права, представила свої пропозиції щодо внесення змін до Конституції. Зміни розроблені відповідно до висновків Венеціанської комісії. Члени Комітету з метою приведення Конституції у відповідність до європейських стандартів обговорили запропоновані робочою групою зміни до першого та другого розділів Конституції.
    На засіданні Комітету також були розглянуті пропозиції до проекту Закону України "Про парламентську опозицію", розроблені Міністерством юстиції.

  • 23 і 30 травня 2006 року відбулися четверте та п'яте засідання Комітету, на якому розглядався проект Закону України „Про внесення змін до Конституції України". Обговорення відбувалось в контексті зауважень Венеціанської комісії. Зокрема, предметом обговорення були Розділи IV, V, VI та VIII Конституції України в частині приведення цих положень у відповідність до європейських стандартів.

  • 5 липня 2006 року відбулося шосте засідання Комітету, на якому були розглянуті пропозиції Міністерства юстиції та Міністерства закордонних справ щодо внесення змін до Конституції України з метою подальшої ратифікації Римського Статуту Міжнародного кримінального суду. Із врахуванням цих пропозицій остаточно погоджено текст проекту Закону України "Про внесення змін до статті 124 Конституції України".

    Члени Комітету також розглянули пропозиції щодо підготовки законопроекту про гарантії діяльності парламентської опозиції, який розробляється Національною комісією спільно з Міністерством юстиції. Учасники засідання виробили спільне бачення щодо напрямків подальшої роботи над цим документом.

    Комітет продовжив розгляд пропозицій та зауважень членів Національної комісії до законопроекту "Про внесення змін до Конституції України".