16.06.2023 Ухвалення законопроєкту № 9363 цифровізує виконавче провадження та зробить комфортним сплату боргу для добросовісних боржників

Міністерство юстиції при плануванні головної мети у сфері примусового виконання рішень ‒ повного та своєчасного їхнього виконання, розбиває шлях її досягнення на низку проміжних етапів, які успішно реалізуються та мають позитивні результати. Так вважає Директор Директорату правосуддя та кримінальної юстиції Мін’юсту Олександр Олійник.

За словами заслуженого юриста України Міністерство юстиції уже і так зробило багато в напрямку цифровізації виконавчого провадження, але не все.

Головними проблемами, з якими сьогодні стикаються добросовісні боржники, які якнайшвидше хочуть позбутися боргів, є:

  • тривале списання коштів з арештованих рахунків у зв’язку із частковим підключенням банків до інформаційної взаємодії щодо автоматизованого арешту коштів (так, з деякими банками обмін платіжними документами ще й досі відбувається в паперовій формі);
  • відсутність можливості автоматизованого зняття арештів з коштів (без втручання виконавця) і автоматичного виключення боржника з Єдиного реєстру боржників (далі ‒ ЄРБ).

Як їх вирішити? Якою буде майбутня модель виконавчого провадження? Щоб отримати відповіді на ці питання читайте нову статтю Олександра Олійника Цифровізація виконавчого провадження - per aspera ad законопроєкту № 9363 | ЮРЛІГА (ligazakon.net).