Порядок здійснення добровільного медичного обстеження наречених, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2002 № 1740

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 листопада 2002 р. N 1740

ПОРЯДОК
здійснення добровільного медичного обстеження наречених

  1. Цей Порядок визначає механізм організації добровільного медичного обстеження наречених, з метою визначення стану їх здоров’я для профілактики захворювань, небезпечних для подружжя та їх нащадків.
  2. Медичне обстеження наречених, проводиться тільки за їх бажанням.
  3. Орган державної реєстрації актів цивільного стану під час приймання заяви про реєстрацію шлюбу інформує осіб, які подають таку заяву, про можливість здійснення медичного обстеження та за їх бажанням видає направлення за зразком, затвердженим МОЗ.
  4. Медичне обстеження осіб за направленнями органів державної реєстрації актів цивільного стану здійснюється в акредитованих лікувально-профілактичних закладах за визначенням Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров’я обласних, Севастопольської міської та Головного управління охорони здоров’я Київської міської держадміністрацій. Перелік таких лікувально-профілактичних закладів ці органи доводять до відома органів державної реєстрації актів цивільного стану.
  5. Лікувально-профілактичні заклади, зазначені у пункті 4 цього Порядку, зобов’язані здійснити медичне обстеження наречених, протягом 20 днів після їх звернення до цих закладів.
  6. Перелік видів добровільного медичного обстеження наречених, затверджується МОЗ.

Відомості про результати медичного обстеження повідомляються лише особам, які пройшли обстеження, і заносяться до медичних карток.