Порядок надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 27.12.2010 № 3335/5

Герб

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ

 

 27.12.2010  № 3335/5

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 грудня 2010 р.
за № 1380/18675

Про затвердження Порядку надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану

{Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції
№ 709/5 від 10.05.2012
№ 1189/5 від 09.07.2015
№ 3447/5 від 02.12.2016
№ 2790/5 від 04.09.2017
№ 339/5 від 03.02.2020}

{У тексті Наказу слова "Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим", "головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі" замінено відповідно словами "Головного територіального управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим", "головних територіальних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі"; слова "начальники Центрального відділу державної реєстрації шлюбу міста Києва з державним Центром розвитку сім’ї, Лівобережного відділу державної реєстрації шлюбу міста Києва з державним Центром розвитку сім’ї" виключено згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1189/5 від 09.07.2015}

{У тексті Наказу слова «начальник Головного територіального управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, начальники головних територіальних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі» у всіх відмінках замінено словами «начальники головних територіальних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі» у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства юстиції № 3447/5 від 02.12.2016}

{У тексті Наказу слова «головних територіальних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі» замінено словами «міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України» згідно з Наказом Міністерства юстиції № 339/5 від 03.02.2020}

Відповідно до частини третьої статті 20 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" та з метою забезпечення належної організації надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану НАКАЗУЮ:

 1. Затвердити Порядок надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану, що додається.
 2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства юстиції України від 01.08.2003 № 94/5"Про затвердження Примірного положення про порядок надання відділами реєстрації актів цивільного стану додаткових платних послуг правового та технічного характеру фізичним та юридичним особам", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 01.08.2003 за № 664/7985.
 3. Встановити, що начальники міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України відповідають за правильність розрахунків собівартості платних послуг.
 4. Встановити, що начальники відділів державної реєстрації актів цивільного стану управлінь державної реєстрації міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних відділів державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України відповідають за належну організацію роботи щодо надання, а також ведення обліку платних послуг відповідно до цього Порядку.

{Пункт 4 в редакції Наказу Міністерства юстиції № 3447/5 від 02.12.2016}

 1. Департаменту у справах цивільного стану громадян (Кунда В.В.):

5.1. Подати наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03.10.92 № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" (зі змінами).

5.2. Довести наказ до відома Головного територіального управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних територіальних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.

{Підпункт 5.2 пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1189/5 від 09.07.2015}

 1. Начальникам міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України забезпечити здійснення розрахунків собівартості платних послуг, які можуть надаватися відділами державної реєстрації актів цивільного стану відповідно до законодавства, та разом з визначеними розмірами плати за їх надання подати до Міністерства юстиції України.

{Пункт 6 в редакції Наказу Міністерства юстиції № 339/5 від 03.02.2020}

{Пункт 7 виключено на підставі Наказу Міністерства юстиції № 1189/5 від 09.07.2015}

 1. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників Міністра Панченко А.М., Гдичинського Б.П.
 2. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Міністр                                                                                      О. Лавринович

 

ПОГОДЖЕНО:

В.о. Голови Антимонопольного
комітету України                                                                      Ю. Кравченко

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
27.12.2010 № 3335/5

 

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 грудня 2010 р.
за № 1380/18675

ПОРЯДОК
надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану

{У тексті Порядку слова "Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні управління юстиції в областях, містах Києві та Севастополі" у всіх відмінках і числах замінено словами "Головне територіальне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні територіальні управління юстиції в областях, містах Києві та Севастополі" у відповідних відмінках і числах; слова "Центральним відділом державної реєстрації шлюбу міста Києва з державним Центром розвитку сім'ї, Лівобережним відділом державної реєстрації  шлюбу міста Києва з державним Центром розвитку сім'ї" виключено згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1189/5 від від 09.07.2015}

{У тексті Порядку слова «відділами державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних територіальних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції» замінено словами «відділами державної реєстрації актів цивільного стану управлінь державної реєстрації головних територіальних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, районними, районними у містах, міськими (міст обласного значення), міськрайонними, міжрайонними відділами державної реєстрації актів цивільного стану головних територіальних управлінь юстиції», слова «Головним територіальним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головними територіальними управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі» замінено словами «головними територіальними управліннями юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі» згідно з Наказом Міністерства юстиції № 3447/5 від 02.12.2016}

{У тексті Порядку слова слова «головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі» в усіх відмінках замінено словами «міжрегіональні управління Міністерства юстиції України» у відповідних відмінках; слова «головних територіальних управлінь юстиції» замінено словами «міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України» згідно з Наказом Міністерства юстиції № 339/5 від 03.02.2020}

 1. Платні послуги надаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану управлінь державної реєстрації міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України районними, районними у містах, міськими (міст обласного значення), міськрайонними, міжрайонними відділами державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України, відповідно до Переліку платних послуг, які можуть надаватися відділами державної реєстрації актів цивільного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 № 1168 (далі - Перелік).
 2. Повноваження щодо проведення державної реєстрації народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, видачі свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, визначені Законом України"Про державну реєстрацію актів цивільного стану", відділи державної реєстрації здійснюють безоплатно, за винятком сплати державного мита у встановлених законодавством випадках.

Роз'яснення нареченим їх прав та обов'язків як майбутніх подружжя і батьків, порядку державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання безпосередньо при державній реєстрації актів цивільного стану та розгляді поданої заявником заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання здійснюється працівником відділу державної реєстрації актів цивільного стану безоплатно.

Прийом заяви при проведенні державної реєстрації шлюбу в порядку, встановленому статтею 33 Сімейного кодексу України, не є платною послугою.

 1. Надання правової допомоги, передбаченої пунктом 4Переліку, полягає в наданні консультації та оформленні працівником відділу державної реєстрації актів цивільного стану відповідної заяви (анкети, прохання) щодо повторної видачі свідоцтв та інших документів про державну реєстрацію актів цивільного стану.
 2. Консультації з питань, включених до пункту 10Переліку, надаються працівниками відділу державної реєстрації актів цивільного стану безоплатно в один з робочих днів тижня, встановлений графіком роботи.

{Пункт 5 виключено на підставі Наказу Міністерства юстиції № 709/5 від 10.05.2012}

 1. Надання платних послуг здійснюється на бажання та за письмовою заявою фізичної особи, в якій зазначаються прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання (перебування) та вид платної послуги згідно з Переліком.

При наданні консультацій, передбачених у пункті 10 Переліку, крім даних, наведених в абзаці першому цього пункту, у заяві зазначається конкретне питання, з якого фізична особа бажає отримати консультацію.

Працівники відділу державної реєстрації актів цивільного стану зобов'язані попередити фізичну особу про вартість послуги.

 1. Собівартість платних послуг згідно з Перелікомрозраховується відповідно до цього Порядку міжрегіональними управліннями Міністерства юстиції України в межах областей, міст Києва та Севастополя, що входять до їх складу.

{Пункт 6 в редакції Наказу Міністерства юстиції № 339/5 від 03.02.2020}

 1. До складу собівартості платної послуги входять виключно:

прямі матеріальні витрати (вартість матеріалів, які використовуються під час надання платної послуги);

прямі витрати на оплату праці, що обчислюються, виходячи із фактичних витрат спеціального фонду державного бюджету на заробітну плату працівників, діяльність яких безпосередньо пов’язана з наданням платної послуги, та нарахування на оплату праці - відповідно до законодавства;

{Абзац третій пункту 7 в редакції Наказу Міністерства юстиції № 2790/5 від 04.09.2017}

інші прямі витрати (витрати на оплату службових відряджень і транспортних витрат працівників, діяльність яких безпосередньо пов'язана з наданням платної послуги, якщо вони передбачені при її наданні; витрати на оплату послуг зв'язку, якими користуються працівники, діяльність яких безпосередньо пов'язана з наданням платної послуги);

непрямі витрати (витрати на оплату праці адміністративного та технічного персоналу, тепло-, водопостачання і водовідведення, електроенергії, оренди будівлі (приміщення), послуг з охорони та пожежної охорони приміщень, у яких надаються платні послуги, зносу основних засобів та нематеріальних активів (амортизації)). Базою розподілу непрямих витрат є основна заробітна плата працівників, діяльність яких безпосередньо пов'язана з наданням платної послуги.

 1. Собівартість платної послуги розраховується на підставі норми часу на надання такої послуги та вартості розрахункової калькуляційної одиниці часу - однієї людино-години (одного людино-дня).
 2. Визначені міжрегіональними управліннями Міністерства юстиції України розміри плати за надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України затверджуються Міністерством юстиції України.

{Пункт 9 в редакції Наказу Міністерства юстиції № 339/5 від 03.02.2020}

{Пункт 10 виключено на підставі Наказу Міністерства юстиції № 1189/5 від 09.07.2015}

 1. Плата за платні послуги здійснюється в безготівковій формі шляхом попередньої оплати.

Підтвердженням оплати платних послуг є платіжний документ (квитанція, платіжне доручення) з відміткою банку.

 1. Відділи державної реєстрації актів цивільного стану ведуть Реєстр обліку наданих платних послуг, форма якого наведена в додатку.
 2. Кошти, що надійшли від надання платних послуг, зараховуються на спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України, спрямовуються до спеціального фонду Державного бюджету України і використовуються відповідно до бюджетного законодавства.

Використання коштів, отриманих за надання відділами державної реєстрації актів цивільного стану платних послуг, здійснюється за погодженням з начальниками Управлінь державної реєстрації та начальниками відділів державної реєстрації актів цивільного стану цих управлінь.

{Пункт доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства юстиції України № 709/5 від 10.05.2012; в редакції Наказу Міністерства юстиції № 339/5 від 03.02.2020}

{Пункт 12 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1189/5 від 09.07.2015}

 1. Повернення коштів за ненадані платні послуги здійснюється за письмовою заявою особи на підставі пред'явленого заявником платіжного документа (квитанція, платіжне доручення).
 2. Від оплати платних послуг звільняються особи, які користуються пільгами щодо сплати державного мита, визначені пунктом 18 частини першої статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.93 № 7-93"Про державне мито".

 

Директор Департаменту
у справах цивільного
стану громадян                                                                        В.В.Кунда

 

Директор
Фінансово-господарського
департаменту                                                                           С.І. Мудрий