ДЛЯ ГРОМАДЯН

Колегії з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб'єктів державної реєстрації, територіальних органів Мін'юсту є постійно діючими консультативно-дорадчого органу при Мін’юсті, що в межах повноважень, визначених Порядком розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб'єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1128, здійснюють колегіальний розгляд скарг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

До компетенції Міністерства юстиції України належить розгляд скарг:

  • на рішення державних реєстраторів про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;
  • на проведені державним реєстратором реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;
  • на рішення, дії або бездіяльність територіальних органів Міністерства юстиції України;
  • повідомлення державного реєстратора про виявлений ним факт використання його ідентифікаторів доступу до Державного реєстру прав/Єдиного державного реєстру іншими особами.

Під час розгляду скарги на рішення, дії або бездіяльність територіальних органів Міністерства юстиції України здійснюється також перевірка відповідності законодавству у сфері державної реєстрації рішень, дій або бездіяльності державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації, що оскаржувалися до відповідного територіального органу.

Рішення, дії або бездіяльність Міністерства юстиції України можуть бути оскаржені до суду.

З питань діяльності центральної Колегії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації звертатись за телефонами:

044 237 09 96 – гаряча лінія Колегії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації (понеділок-четвер з 08:00 до 17:00, п’ятниця та передсвяткові дні з 08:00 до 15:45, обідня перерва з 12:00 до 12:45)

Скарги у сфері державної реєстрації можуть бути подані:

Письмово за поштовою адресою: вул. Городецького, буд. 13, м. Київ, 01001.

Особисто за адресами: вул. Євгена Сверстюка, буд. 15, 1 – поверх. (скринька для прийому скарг та іншої кореспонденції Офісу протидії рейдерству), вул. Городецького, буд. 13, пров. Рильського, буд. 10, м. Київ.

На офіційні електронні адреси: callcentre@minjust.gov.uathemis@minjust.gov.ua.