Алгоритм проведення перевірки відповідності державного реєстратора вимогам, установленим законодавством

Інформація щодо перевірки Мін’юстом відповідності державного реєстратора вимогам, установленим законодавством, з 01 січня 2024 р.

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2023 р. № 1309  «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо нотаріату та державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців» внесено низку важливих змін до постанови Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 209 «Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану» (далі – постанова № 209), які спрощують процедуру надання доступу державних реєстраторів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав).  

Згідно положень постанови № 209 з 01 січня 2024 р. не вимагається проведення Міністерством юстиції перевірки, встановленої підпунктом 106 пункту 1 постанови № 209, для надання доступу до Єдиного державного реєстру/Державного реєстру щодо державних реєстраторів:

якщо доступ до Єдиного державного реєстру/Державного реєстру прав надається вперше після успішного проходження тестування;

після спливу строку тимчасового блокування доступу державного реєстратора до Єдиного державного реєстру/Державного реєстру прав, якщо державним реєстратором було отримано доступ до цих реєстрів після 24 лютого 2022 р.

В усіх інших випадках надання доступу до Єдиного державного реєстру/Державного реєстру здійснюється після проведення Міністерством юстиції перевірки, у зв’язку з чим суб’єкт державної реєстрації/суб’єкт державної реєстрації прав, з яким державний реєстратор перебуває чи планує перебувати у трудових відносинах, звертається до Мін’юсту з відповідним запитом у порядку, передбаченому підпунктом 106 пункту 1 постанови № 209.

Доступ до Єдиного державного реєстру/Державного реєстру надається технічним адміністратором єдиних та державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції у порядку, визначеному законодавством, за відсутності діючого рішення про тимчасове блокування чи анулювання доступу до відповідного реєстру».