Чи зможуть виконавці арештувати рахунок, коли його власник про це не знатиме?

Чи зможуть виконавці арештувати рахунок, коли його власник про це не знатиме? – Питання, яке цікавить багатьох. Тож, розповідаємо

Арешт на майно (кошти) боржника виконавець накладає шляхом винесення відповідної постанови під час відкриття виконавчого провадження та не пізніше наступного робочого дня після виявлення майна.

Арешт накладається у розмірі суми стягнення з урахуванням виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів та основної винагороди приватного виконавця на все майно боржника або на окремі речі.

Чинним законодавством України визначено, що копії постанов виконавця та інші документи виконавчого провадження доводяться виконавцем до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам простим поштовим відправленням або доставляються кур’єром.

Ця норма не стосується:

- постанов про відкриття виконавчого провадження;

- постанов про повернення виконавчого документа стягувачу;

- повідомлення стягувачу про повернення виконавчого документа без прийняття до виконання;

- постанов, передбачених пунктами 1-4 частини дев’ятої статті 71 Закону "Про виконавче провадження", які надсилаються рекомендованим поштовим відправленням.

Боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання рішень, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.

Окрім того, з інформацією про наявні боргові зобов’язання за виконавчими документами боржник в будь-який час може ознайомитися  за допомогою:

автоматизованої системи виконавчого провадження https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors (до її інформації Мін'юст забезпечує вільний та безоплатний доступ у мережі Інтернет на своєму офіційному вебсайті з можливістю перегляду, пошуку, копіювання та роздрукування інформації (на основі поширених вебоглядачів та редакторів) без обмежень та цілодобово);

Єдиного реєстру боржників, який ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors ;

вебпорталу «Онлайн будинок юстиції» https://online.minjust.gov.ua/ ;

сервісу державних послуг «ДІЯ» у розділі «Виконавче провадження».