Члени ПА НАТО залишаються єдиними у непохитній підтримці України, — заява співголів Міжпарламентської Ради Україна-НАТО

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко взяв участь у засіданні Міжпарламентської Ради Україна—НАТО (Ukraine—NATO Interparliamentary Council (UNIC).

«Сьогоднішнє засідання Міжпарламентської ради Україна—НАТО відбулося у надзвичайно складний для України час. Чи можна зупинити російський терор? Упевнений, що можна — і зробити це можна на полі бою», — наголосив Перший віцеспікер.

Водночас він зауважив, що агресора можна та потрібно перемогти саме на українській території, «аби потім не довелося воювати з ним на землях інших європейських народів».

«Цей рік є вирішальним. Нам потрібні нові оборонні рішення, які дадуть українським воїнам можливість викинути російську армію з нашої землі. Це стосується насамперед систем протиповітряної оборони, сучасних танків і далекобійної артилерії», — зауважив Олександр Корнієнко, додавши, що Україні потрібні нові санкційні рішення проти держави-агресора та Спеціальний міжнародний трибунал для притягнення російських воєнних злочинців до відповідальності.

За результатами засідання схвалено заяву співголів Міжпарламентської ради Україна—НАТО — Першого віцеспікера Олександра Корнієнка та Віцепрезидента ПА НАТО Міхала Щерби.

Серед основних положень ухваленого документа наголошується, що члени ПА НАТО залишаються єдиними у своєму беззастережному засудженні жорстоких дій росії, у непохитній солідарності з колегами з Верховної Ради України та підтримці України стільки, скільки потрібно, щоби перемогти.

Водночас учасники очікують на швидке ухвалення десятого пакета санкцій Європейського Союзу проти росії, включення в пакет білоруського та іранського режимів, а також підтримують ідею виключення рф з Ради Безпеки ООН доти, поки росія повністю й достовірно не виконуватиме норми міжнародного права. Окрім того, співголови закликають членів Альянсу й партнерів чинити тиск проти російської влади, щоби звільнити всіх громадян України, незаконно ув’язнених і депортованих до росії.

«Зараз наші партнери перейшли від допомоги задля виживання України до допомоги задля Перемоги України», — зауважив, зі свого боку, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, Голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв. Він повідомив, що НАТО та Україна практично взаємодіють: «Змінилися акценти наших партнерів і НАТО. Зокрема, порушувалося питання проведення тренінгів для наших бійців».

«Ми зацікавлені, щоб Українська формула миру була підтримана якомога більшою кількістю країн, щоб кожна країна могла знайти у ній пункт, реалізація якого буде для неї важливою», — наголосив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, запросивши партнерів проявити лідерство у гарантуванні миру, так само як вони зараз проявляють лідерство у захисті свободи.