Державна реєстрації народження дитини жінкою, яка перебуває в установі виконання покарань чи СІЗО

Згідно з міжнародним та українським законодавством, дитина від народження має невід’ємні права, які їй гарантує держава: право на життя, право на свободу і особисту недоторканість, право на повагу до особистого і сімейного життя тощо.

Говорячи про права дитини, слід зазначити, що новонароджений повинен бути зареєстрований в органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові. Не є винятком і державна реєстрації народження дитини жінкою, яка перебуває в установі виконання покарань чи слідчому ізоляторі.

Державна реєстрація народження дитини жінкою, яка тримається в установі виконання покарань чи СІЗО, проводиться уповноваженим представником адміністрації відповідної установи в органі ДРАЦС за місцезнаходженням цієї установи. Здійснюється ця процедура за заявою матері на підставі одного із документів, а саме:

  • медичного висновку про народження, сформованого в Реєстрі медичних висновків електронної системи охорони здоров’я відповідно до Порядку формування та видачі таких висновків;
  • медичного свідоцтва про народження (форма № 103/о).

У цьому разі паспорт або паспортний документ матері подається тільки в тому разі, якщо він зберігається в її особовій справі.

Уповноважений представник адміністрації відповідної установи чи слідчого ізолятора після державної реєстрації отримує документ про народження дитини. Надалі цей документ зберігається в особовій справі жінки, про що робиться відповідна відмітка в графі «Для відміток» актового запису про народження.