Куди звертатись, аби поставити апостиль на свідоцтві про про реєстрацію транспортного засобу?

Іноді громадяни звертаються до відділів державної реєстрації актів цивільного стану із питанням щодо проставлення апостиля на деяких документах, наприклад, на свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт). Але чи "за адресою" такі звернення. Насправді – ні.

Тож, давайте розберемось, які органи державної влади та на яких видах документів мають право проставляти апостиль:

Міністерство юстиції України – на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.

До таких документів відносяться:

 свідоцтва, видані органами ДРАЦС;

 витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян;

 документи, які засвідчені нотаріусами, судові рішення та довідки.

Прийом та видачу документів, на яких повноваження з проставлення апостиля надано Мін’юсту, здійснюють усі відділи державної реєстрації актів цивільного стану та нотаріуси.

Необхідно надати оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію засвідчену в установленому порядку.

Вартість послуг з проставлення апостиля на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, становить:

- для громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн);

- для юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн).

Міністерство освіти і науки України – на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки.

До таких документів відносяться:

 - дипломи про освіту;

 - сертифікати про присвоєння вчених звань;

 - атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші.

Міністерство закордонних справ України – на всіх інших видах документів.