Онлайн-арешт банківських рахунків за борги: що буде, якщо грошей на погашення боргу недостатньо?

Продовжуємо говорити про онлайн-арешт банківських рахунків боржників

Арешт на кошти виконавець накладає винятково на ту суму, яку особа заборгувала. Рештою ж коштів власник рахунку може вільно розпоряджатися. А як же відбуватиметься процедура, якщо коштів на рахунку боржника недостатньо для погашення боргу або немає взагалі?

Згідно з частиною другою та п’ятою статті 48 Закону, стягнення за виконавчими документами звертається в першу чергу на кошти боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності, у тому числі на кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах.

У разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення невідкладно звертається також на належне боржнику інше майно, крім майна, на яке згідно із законом не може бути накладено стягнення.

Звернення стягнення на майно боржника не зупиняє звернення стягнення на його кошти. Боржник має право запропонувати види майна чи предмети, які необхідно реалізувати в першу чергу. Черговість стягнення на кошти та інше майно боржника остаточно визначається виконавцем.