Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям − щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім’ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Про соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям у 2021 році розповідає фахівчиня Миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Вікторія Царьова.
Статтею 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» (далі – Закон) встановлено, що право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім’ї, які постійно проживають на території України.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» у 2021 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб – 35 відсотків, для дітей:– 130 відсотків; для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю – 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.
Отже, рівні забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2021 році становитимуть:
1. для працездатних осіб (35 %) – з січня (794,50 грн.), з липня (832,65 грн.), з грудня (868,35 грн.);
2. для осіб, які втратили працездатність (100%) – з січня (1769,00 грн.), з липня (1854,00 грн.), з грудня (1934,00 грн.);
3. 130% для дітей віком:
Важливо! Строк виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, яким вона була призначена раніше, продовжується без подання необхідних документів на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі заяви та необхідних документів, поданих після закінчення терміну дії зазначених заходів (пункт 12 статті 15 Закону).