ПРОЕКТ Закону України ''Про внесення змін до Закону України ''Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин'' відповідно до тексту нової редакції перекладу Хартії (Ухвалено на восьмому пленарному засіданні Національної комісії зі зміц

Проект

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Закону України „Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин"

Верховна Рада постановляє:

Внести зміни до Закону України „Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин" (Відомості Верховної Ради України, 2003р., №30, ст..259), виклавши його у такій редакції:

Закон України
Про ратифікацію Європейської хартії регіональних або міноритарних мов

Верховна Рада постановляє:

1. Європейську хартію регіональних або міноритарних мов, підписану від імені України 2 травня 1996 року в м. Страсбурзі (далі - Хартія), ратифікувати (додається*).

2. Україна бере на себе зобов'язання відповідно до частин I, II, IV, V Хартії, крім пункту 5 статті 7 частини II в обсязі, визначеному в цьому Законі.

3. Відповідно до пункту 1 статті 2 Хартії Україна застосовуватиме положення частини ІІ Хартії щодо білоруської, болгарської, вірменської, гагаузької, ідиш, караїмської, кримськотатарської, молдавської, новогрецької, німецької, польської, ромської, російської, румунської, словацької, угорської мов.

4. Відповідно до пункту 2 статті 2 Хартії Україна застосовуватиме щодо білоруської, болгарської, гагаузької, новогрецької, ідиш, кримськотатарської, молдавської, німецької, польської, російської, румунської, словацької та угорської наступні положення частини ІІІ Хартії:

а) підпункти "a (iii)", "b (iv)", "c (iv)", "d (iv)", "e (iii)", "f (iii)", "g", "h", "i" пункту 1 та пункт 2 статті 8;

б) підпункти "а (iii)", "b (iii)", "с (iii)" пункту 1, підпункт "с" пункту 2 та пункт 3 статті 9;

в) підпункти "a", "c", "d", "e", "f", "g" пункту 2, підпункт "с" пункту 4 статті 10;

г) підпункти "а (iii)", "b (ii)", "с (ii)", "d", "е (i)", "g" пункту 1, пункти 2 та 3 статті 11;

ґ) підпункти "а", "b", "c", "d", "f", "g" пункту 1 та пункти 2 і 3 статті 12;

д) підпункти "b", "c" пункту 1 статті 13;

е) підпункти "а", "b" статті 14.

5. Зважаючи на історичні обставини та штучні обмеження, що поставили українську мову в становище менш використовуваної мови у різних сферах публічного життя на окремих частинах території України, і виходячи з пункту 1 статті 3 Хартії, Україна застосовуватиме mutatis mutandis щодо української мови в Автономній Республіці Крим, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Харківській, Херсонській областях та місті Севастополь такі положення частини ІІІ Хартії:

а) підпункти "a (i)", "b (i)", "c (i)", "d (i)", "e (i)", "f (i)", "g", "h", "i" пункту 1 та пункт 2 статті 8;

б) стаття 9;

в) підпункти "a (і, іі, ііі, iv)", "b" пункту 1, підпункти "e", "f" пункту 2, підпункт "a" пункту 3, підпункти "a", "b" пункту 4 статті 10;

г) підпункти "а (iii)", "b (ii)", "с (ii)", "d", "е (i,ii)", "f (i,ii)" пункту 1, пункт 3 статті 11;

ґ) підпункти "а", "b", "c", "d", "e", "f","g", "h"пункту 1 та пункти 2 і 3 статті 12;

д) підпункти "c", "d" пункту 1 та пункт 2 статті 13;

е) підпункти "а", "b" статті 14.

6. При застосуванні положень Хартії заходи, спрямовані на утвердження української мови як державної, її розвиток і функціонування в усіх сферах суспільного життя на всій території України, не вважаються такими, що перешкоджають чи створюють загрозу збереженню або розвитку мов, на які відповідно до статті 2 цього Закону поширюються положення Хартії.

7. Жодне з положень Хартії і цього Закону не може бути підставою для змін передбаченого Конституцією України і законами України порядку запровадження статусу мов та їх використання.

ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України В.Ющенко

___________________
* Додається до оригіналу.