Відкриті онлайн-аукціони на електронному майданчику OpenMarket

З 2014 року в Україні працює держпідприємство «СЕТАМ» Міністерства юстиції, яке займається реалізацію державної політики у сфері виконання судових рішень, зокрема реалізацією арештованого майна через електронний аукціон OpenMarket. Взяти участь в аукціонах і купити щось з арештованого чи іншого майна може кожен бажаючий. На держаукціоні за час роботи проведено 461 216 торгів і реалізовано майна на 15 млрд грн.

Починаючи з 2020 року, Державне підприємство «СЕТАМ» Міністерства юстиції України почало оприлюднювати інформацію щодо учасників та переможців торгів арештованим майном. Тим самим аукціон зміг забезпечити відкритість державних аукціонів перед його користувачами, громадськістю, медіа і не тільки.

Так, після закінчення аукціону з продажу арештованого майна оприлюднюється прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи — переможця торгів, найменування юридичної особи, якщо переможцем є юридична особа. Після того, як переможець розрахується за лот і статус аукціону зміниться на «торги відбулись», публікуються відомості про всіх учасників аукціону, які зареєструвались на торги та подавали заявки. Якщо електронні торги (враховуючи повторні електронні торги: другі та треті) не відбулися, то після зміни статусу третіх електронних торгів на «торги не відбулися» будуть опубліковані відомості про всіх учасників аукціону, а саме: прізвище, ім'я та по батькові фізичних осіб, найменування юридичних осіб.

Також повідомлення про торги з реалізації конфіскованого та арештованого майна та їх результати оновлюються на порталі http://data.gov.ua кожного тижня. А саме: назва лоту і його номер, стан, категорія, місцезнаходження, переможець аукціону, стартова ціна та ціна продажу.

Переваги OpenMarket:

Чесна система проведення торгів

Відкритий доступ всіх охочих до участі (громадяни та представники бізнесу

Технічна підтримка та Call-центр

Розгалужена мережа по всій Україні, 23 філії

Відсутність прихованих платежів та додаткових вимог для участі

Доступ до перегляду майна

Реалізація майна за ринковими цінами в результаті конкуренції на торгах

OpenMarket - це аукціон європейського зразка. Адже це:

Швидкість та зручність - онлайн доступ до системи 24/7

Легкість - компетентна підтримка Call-центру

Гнучкість - можливість адаптувати програмне забезпечення за вимогами замовника

Мінімізація людського фактора – день торгів, розмір гарантійного внеску, формування протоколів здійснюються автоматично.