Як подати заяву про державну реєстрацію шлюбу онлайн?

Літо – пора не тільки відпусток, а й гарячий час для реєстрації шлюбу.

Але якщо ви з тих наречених, які не мають часу або просто не бажають чекати своєї черги у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, щоб подати заяву про шлюб, – не поспішайте відкладати цей важливий крок до менш "гарячої" весільної пори.

Щоб не гаяти час – подавайте заяви онлайн.

Як це зробити?

Користуйтесь вебпорталом «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану»

Чоловік та жінка можуть подати заяву про державну реєстрацію шлюбу онлайн та обрати будь-який відділ ДРАЦС, забронювавши зручний час для проведення державної реєстрації шлюбу.

Що для цього потрібно?

 1. Перейдіть на сайт за посиланням: https://dracs.minjust.gov.ua та пройдіть первинну реєстрацію.
 2. На головній сторінці Вебпорталу оберіть вкладку «Первинна реєстрація», введіть логін, електронну пошту, прізвище, власне ім’я, по батькові.
 3. На Вашу електронну адресу надійде пароль для входу в особистий кабінет. Для цього необхідно перейти за посиланням, яке вказано в повідомленні, та ввести логін та запропонований пароль.
 4. Далі натиснути кнопку [Вхід].

Запропонований в повідомленні пароль можна буде змінити, скориставшись відповідним пунктом меню особистого кабінету користувача.

Тепер можна подавати заяву про державну реєстрацію шлюбу.

 • Перший крок. Оберіть відділ ДРАЦС, дату та час церемонії. Обираючи дату проведення церемонії, зверніть увагу, що згідно зі статтею 32 Сімейного кодексу України, шлюб реєструється після спливу 1 місяця від дня подання заяви про державну реєстрацію шлюбу.

За наявності поважних причин керівник державного органу реєстрації актів цивільного стану дозволяє реєстрацію шлюбу до спливу цього строку:

 • у разі вагітності нареченої,
 • народження нею дитини,
 • а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом 1 місяця.

Наявність поважної причини підтверджується документально.

Користуючись вебпорталом, можна з легкістю обрати дату та час для проведення церемонії, яку можна буде редагувати під час формування звернення.

 • Другий крок. Оплата послуг. Після того як обрано дату проведення церемонії, сплачується державне мито та обрані додаткові послуги.

 

 • І нарешті крок три. Заява.

Для чоловіка та жінки необхідно заповнити особові дані:

 1. місце народження;
 2. місце проживання;
 3. громадянство;
 4. стосунок до військової служби;
 5. документ, що посвідчує особу;
 6. у разі наявності – документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу.

Оригінали зазначених документів пред’являються при особистому зверненні заявників до відділу ДРАЦС, у разі якщо не підписується КЕП.

 • Останнім кроком, необхідно підписати заяву про державну реєстрацію шлюбу за допомогою кваліфікованих електронних підписів нареченого та нареченої, зберегти та відправити.

Працівник відділу ДРАЦС призначає дату державної реєстрації шлюбу в день надходження відповідної заяви з накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Увага! У разі відсутності КЕП необхідно відвідати обраний відділ протягом 3 робочих днів з моменту отримання повідомлення про розгляд звернення та особисто підписати заяву.

Тож, якщо ви цінуєте свій час або не маєте змоги подати заяву про державну реєстрацію шлюбу особисто – користуйтеся вебпорталом «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».