Як витребувати документи про реєстрацію актів цивільного стану з-за кордону?

Все частіше до відділів державної реєстрації актів цивільного стану України звертаються чимало громадян з питанням витребування різних документів про державну реєстрацію актів цивільного стану (повторних свідоцтв, довідок) як відносно себе, так і своїх рідних із зарубіжжя. Для цього існує процедура витребування документів у сфері ДРАЦС з-за кордону.

Які це можуть бути документи?

  • свідоцтво про народження;
  • свідоцтво про смерть;
  • свідоцтво про шлюб;
  • свідоцтво про розірвання шлюбу;
  • свідоцтво про зміну імені;
  • витяг з Державного реєстру актів цивільного стану;
  • архівні довідки тощо.

Як таке питання вирішується на практиці?

Вам необхідно звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану країни із паспортом та документами, що потверджують родинні зв’язки.

Співробітник відділу ДРАЦС перевіряє документи, заповнює спеціальну анкету відповідно до Інструкції про порядок витребування документів соціально-правового характеру для громадян України, іноземців та осіб без громадянства, яку заявникові необхідно буде підписати, та готує пакет документів.

До анкети слід додавати її переклад державною мовою відповідної держави.

Зауважуємо, що такий порядок застосовуються у відносинах України з Республікою Білорусь, Азербайджанською Республікою, Республікою Узбекистан, Російською Федерацією, Республікою Казахстан, Республікою Таджикистан, Республікою Вірменія, Киргизькою Республікою, Республікою Молдова, Грузією та Туркменістаном, а також відповідно до двосторонніх договорів України з Грузією, Республікою Узбекистан, Чеською Республікою, Республікою Кіпр, Угорщиною, Республікою Македонія, Республікою Болгарія, Турецькою Республікою, Румунією, Монголією, Китайською Народною Республікою, Литовською Республікою, Латвійською Республікою, Естонською Республікою, Республікою Польща, Грецькою Республікою, Корейською Народно-Демократичною Республікою та Соціалістичною Республікою В’єтнам.