05 березня 2019 року о 15:00

Відкриття нового офісу пробації філії ДУ «Центр пробації» у Харківській області

У м. Харків відбудеться офіційне відкриття нового офісу пробації філії Державної установи «Центр пробації» у Харківській області, що створений за досвідом Норвегії, Латвії та Англії при підтримці NORLAU Проекту Пробації.

До участі в заході запрошені:

- п. Уле Т. Хорпестад, Посол Норвегії в Україні,

- Олег Янчук, директор Державної установи «Центр пробації»,

- Віллі Гілл, керівник NORLAU Проекту Пробації,

- Марина Гричанюк, начальник філії Державної установи «Центр пробації» у Харківській області,

- представники органів місцевого самоврядування та державної влади,

- Георгій Романов, начальник Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.

Пробація – новий термін в українському законодавстві. У широкому розумінні – це відповідальність особи за скоєний злочин без позбавлення волі. Система пробації передбачає роботу з особами, які вчинили злочин, без ізоляції їх від суспільства – надання їм соціальної і психологічної підтримки та допомоги. І, звісно, це нагляд і контроль за особою під час перебування на пробації.

Оновлений офіс пробації створений за моделлю, що передбачає створення безпечного, інтерактивного середовища для співробітників та підвищення ефективності реабілітації правопорушників, мотивування їх до зміни прокримінального мислення та сприяння їх виправленню й соціальній адаптації.

Центр такого типу є першим в Україні та враховує європейські практики роботи з особами, які перебувають у конфлікті із законом.

За сприяння проектів міжнародної технічної допомоги «Підтримка судової реформи в Україні через повномасштабне впровадження пробації в Україні» NORLAU Проект Пробації та «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку» (EDGE) проведено капітальний  ремонт службового приміщення, загальною площею 141,1 кв.м. Приміщення обладнано технічними засобами та буде використовуватись як багатофункціональний офіс, розроблений із урахуванням особливостей виконання низки завдань.

Зокрема, окремо передбачено робочі місця для працівників органу пробації, оснащені комфортними меблями та сучасним комп’ютерним обладнанням (так звана закрита зона), а також простір для індивідуальної і групової роботи із засудженими (відкрита зона).

На базі офісу будуть впроваджуватися пробаційні програми, групові та тренінгові заняття, організовані за участю партнерських організацій (із центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центром зайнятості, БВПД, громадськими та благодійними організаціями тощо). Окрім того, в офісі розміщено обладнання для профорієнтації суб’єктів пробації в онлайн-форматі.

Ще однією перевагою нового офісу є його розташування у центрі Харкова, що гарантує зручне транспортне сполучення з різних районів міста та приміських територій.

Усі вищезазначені особливості офісу сприяють виконанню основної місії органу пробації – забезпечення громадської безпеки шляхом ефективної ресоціалізації правопорушників і профілактики повторної злочинності.

З питань акредитації представників ЗМІ для участі у заході звертатися за телефонами:

- 096-012-02-83 - Катерина Денисюк, заступник начальника відділу комунікацій та інформаційного забезпечення діяльності пробації ДУ «Центр пробації»,

- 098-659-43-50 – Марина Заєць, провідний фахівець відділу комунікацій та інформаційного забезпечення діяльності пробації ДУ «Центр пробації».

м. Харків, Майдан Свободи, 5, 4-й під’їзд, 2-й поверх.