10-02-200300:00

10 лютого 2003 р. виповнилося 10 років від дня реєстрації в Україні першого нормативно-правового акту

За 10 років від запровадження в Україні державної реєстрації нормативно-правових актів Міністерством юстиції України було відмовлено у реєстрації близько 30% актів. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович сьогодні. на прес-конференції з нагоди 10-ї річниці запровадження державної реєстрації нормативно-правових актів в Україні. За словами Міністра, у результаті порушень чинного законодавства, у тому числі прав та законних інтересів громадян та юридичних осіб, за цей період Міністерством було відмовлено у державній реєстрації більше тисячі актів, а в цілому органами юстиції відмовлено у державній реєстрації більше 5 тисяч актів, які не відповідали чинному законодавству.

Загалом за 10 років Міністерством було здійснено правову експертизу більше 10 тисяч нормативних актів, з яких зареєстровано більше 7 тисяч. До обласних управлінь юстиції було подано майже 23 тисячі актів, з яких зареєстровано біля 20 тисяч, а районними управліннями юстиції зареєстровано більше 42 тисяч актів із 46-ти тисяч актів, що були подані на державну реєстрацію. Про це у ході прес-конференції повідомила заступник Державного секретаря Мін\'юсту Лідія Горбунова.

За словами заступника Держсекретаря, на сьогодні одним із найбільш суттєвих порушень законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів є спрямування до виконання органами нормотворення незареєстрованих актів, тобто нечинних. За результатами перевірок у минулому році Міністерством було виявлено 75 таких актів, обласними та районними управліннями юстиції відповідно 822 та 1773 акти. Крім того, за цей період Мін\'юстом було скасовано - 20, а управліннями юстиції - 915 рішень про державну реєстрацію нормативних актів, занесених до державного реєстру, які в установленому порядку не були приведені у відповідність з чинним законодавством суб\'єктами нормотворення. Минулого року за ініціативи Мін\'юсту центральними органами виконавчої влади переглянуто більше тисячі нормативнно-правових актів, занесених до державного реєстру, за результатами чого було зареєстровано 329 актів, тобто фактично приведено у відповідність з чинним законодавством.

Лідія Горбунова також повідомила, що У Міністерстві та управліннях юстиції запроваджена довідкова система "Регіональний реєстр", до якої заносяться нормативні акти, що зареєстровані управліннями юстиції, у державній реєстрації яких відмовлено та щодо яких прийнято рішення про скасування державної реєстрації. Лише за минулий рік Обласними управліннями юстиції за минулий рік переглянуто більше 8 тисяч актів, занесених до державного реєстру, з них більше півтори тисячі (1617) приведені у відповідність з чинним законодавством, у тому числі скасовано рішення про державну реєстрацію 46 актів. Районними управліннями юстиції переглянуто більше 23 тисяч нормативно-правових актів, занесених до державного реєстру, з них більше 5 тисяч актів приведено у відповідність з чинним законодавством, у тому числі скасовано рішення про державну реєстрацію 38 актів.

Довідка. Державну реєстрацію нормативно-правових актів запроваджено відповідно до Указу Президента України від 3 жовтня 1992 року "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" з 1 січня 1993 року. Перший нормативно-правовий акт був зареєстрований Міністерством 10 лютого 1993 року.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua