18-02-200400:00

2003 року експертні установи Мін‘юсту провели понад 63 тисячі судових експертиз, серед яких чимало резонансних

Протягом минулого року судово-експертні установи Міністерства юстиції України повели 63,5 тисячі експертиз, що у порівнянні з 2002 роком на 8% (4 тисячі експертиз) більше. Про це повідомив заступник Міністра юстиції України Олександр Пасенюк у ході підсумкової колегії Міністерства юстиції України, що відбулася 18 лютого 2004 року в Києві.

Серед проведених судових експертиз, як повідомив Олександр Пасенюк, була низка таких, що набули широкого резонансу в суспільстві.

Найбільша кількість експертиз по резонансних справах проведено Київським НДІ судових експертиз. Це: вибухово-технічні експертизи за фактом авіакатастрофи літака ТУ-154М над Чорним морем, вибуху ракетного двигуна у м. Бровари, а також за фактом вибуху у приміщенні школи № 304 м. Києва; об’єктні експертизи по справі Гонгадзе; почеркознавчі експертизи щоденників Мілошевича за доручення м Міжнародного трибуналу по Югославії.

Донецьким НДС судових експертиз проводилися інженерно-технічні і пожежно технічні експертизи по справі щодо серії вибухів на складі ракетно- артилерійського озброєння у місті Артемівську.

Одеським НДІ судових експертиз проводилась економічна експертиза по кримінальній справі відносно посадових осіб завод ВАТ "Завод "Ленінська кузня", висновки якої підтвердили нецільове використання коштів.

Дніпропетровським НДІ судових експертиз проведено товарознавчу експертизу по кримінальній справі за фактом контрабанди золота, на дослідження якої було надано 24 тисячі об’єктів (ювелірних виробів).

Харківським НДІ судових експертиз проводилась значна кількість фоноскопічних експертиз по справам за фактами продажу громадянок України за кордон, висновки яких допомогли у повній мірі викрити винних у скоєння тяжких злочинів. Також, інститутом проводилась експертиза по кримінальній справі по обвинуваченню осіб у виготовленні особливо небезпечного наркотичного засобу, на дослідження якої було представлено більш ніж 100 найменування хімічних речовин. Тільки завдяки оперативній роботі харківських експертів-мистецтвознавців була зупинена контрабанда колекції старовинних ікон великої цінності.

Кримським НДІ судових експертиз проводилась експертиза по кримінальній справі, порушеної за фактом ДТП на трасі Сімферополь-Ялта-Севастополь, в результаті якого загинуло 18 пасажирів автобуса.

Заступник Міністра юстиції повідомив, що за підсумками роботи у 2003 році найкращих результатів з проведення експертиз по кримінальним справам досягли Одеський та Донецький науково-дослідні інститути судових експертиз.

Найбільша кількість наукових розробок виконувалась Харківським НДІ судових експертиз. За підсумками 2003 рок Харківський інститут визнаний найкращим у напрямку наукової діяльності.

Олександр Пасенюк також повідомив, що фінансування науково-дослідних установ у 2003 році здійснювалася у повному обсязі.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua